Заповідні ліси тимчасово заборонили вирубувати на Полтавщині

ПОЛТАВА
05.10.2016, 12:50
Заповідні ліси тимчасово заборонили вирубувати на Полтавщині

У Полтавській області тимчасово встановили мораторій на вирубку зелених насаджень у межах природно-заповідного фонду Полтавської області.

З метою збереження природно-заповідного фонду Полтавської області, недопущення втрат їх природної цінності, під час засідання обласної ради було прийнято рішення «про тимчасову заборону на території об’єктів природно-заповідного фонду місцевого і загальнодержавного значення Полтавської проведення суцільних рубок усіх видів, у тому числі суцільних санітарних, лісовідновних, рубок реконструкції, тощо, у деревостанах природного значення».

Про це стало відомо під час засідання круглого столу на тему «Про введення мораторію на вирубку зелених насаджень у межах природно-заповідного фонду».

Рішення прийнято відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-лісовий фонд України», «Про Червону книгу України».

Суцільна рубка лісів як явище дісталося Україні ще з радянських часів. Учасники круглого столу вважають, що таке явище потрібно викорінити. Такий проект рішення, на їх думку, є першим кроком до вирішення проблеми.

Нагадаємо, рік тому Державна екологічна інспекція у Полтавській області провела позапланову перевірку на виконання листа Служби автомобільних доріг у Полтавській області та виявила факти знесення дерев до ступеня припинення росту, без дозвільних документів, що є порушенням ст. 69 Лісового кодексу України. Працівники Полтавського РВ УМВС з'ясували, що замовлення по вирубуванню дерев надав сільський голова с. Ковалівки Бублик Олександр Васильович, рідний брат нардепа Юрія Бублика. Свідки також зазначили, що вказівка на вирублювання дерев «згори» була дана саме Юрієм Бубликом, народним депутатом України.

Більше про це читайте: Кандидат-лісоруб. Юрій Бублик із братом незаконно вирубують ліси


Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
30 травня, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
30 травня, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18