Запуск Starship може відбутися вже у жовтні

15 вересня, 10:27
Запуск Starship може відбутися вже у жовтні

Точну дату нового запуску ще не призначено або її поки що просто не називають.

SpaceX отримала дозвіл на орбітальний запуск космічного корабля Starship від Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Тепер повідомляється, що наступний запуск може відбутися вже у жовтні.

Попри всі наслідки першого запуску, коли постраждав і стартовий стіл, і навколишнє середовище від багатьох уламків, лише за кілька місяців SpaceX встигла розв’язувати всі проблеми та виконати всі вимоги FAA.

Компанія не тільки доставила новий Starship на стартовий майданчик, але й додала міжступеневий гарячий ступінь, перебудувала стартовий стіл, встановила дренчерну систему та провела два статичні випробування першого ступеня.

Точну дату нового запуску ще не призначено або її поки що просто не називають.

Раніше повідомлялося, що Федеральне авіаційне управління завершило розслідування нещасного випадку під час першого інтегрованого запуску SpaceX Starship у квітні, але ще не було готове схвалити другий запуск транспортного засобу.

У заяві від 8 вересня Федеральне авіаційне управління США (FAA) повідомило, що завершило розслідування запуску корабля Starship та його надважкого прискорювача Super Heavy 20 квітня з випробувального полігону компанії Starbase у Бока-Чіка, штат Техас.

Виконавчий директор SpaceX Ілон Маск заявив у червні, що компанія внесла «понад тисячу» змін у транспортний засіб.

  • Starship та Super Heavy — перспективна багаторазова надважка ракета та корабель, що розробляються SpaceX щонайменше з 2016 року для заміни поточного сімейства ракет Falcon та кораблів Dragon та призначені для доставлення вантажів та людей на навколоземну орбіту, Місяць та Марс.
  • Після введення в експлуатацію система Super Heavy + Starship стане найпотужнішою за всю історію освоєння космосу. Ракета зможе доставляти на низьку навколоземну орбіту вантаж масою до 150 тонн повністю багаторазової конфігурації — з поверненням обох частин (70-метрової Super Heavy і 50-метрового Starship) на Землю, а також можливістю стикування і дозаправлення на орбіті.
  • SpaceX наразі продовжує розробляти за контрактом NASA варіант Starship для місячної програми Артеміда, яка передбачає пілотований політ і висадку на Місяць. Наприкінці 2022 року NASA обрало SpaceX Starship для другої висадки екіпажу на Місяць за програмою «Артеміда» — вона очікується не раніше 2027 року.
  • Також SpaceX планує використовувати Starship для запуску нового покоління інтернет-супутників Starlink V2.0. Окрім того, SpaceX планує відправити на Starship до Місяця (обліт без висадки) туристичну делегацію на чолі з японським мільярдером (місія DearMoon) — місію вже кілька разів переносили, оскільки ракета поки не готова. Ще одна туристична місія на Starship входить у програму Polaris, але поки що немає ні подробиць, ні навіть приблизних термінів.
Читайте також:
Світ
Він належить до категорії «вбивць міст» – у разі зіткнення з нашою планетою може знищити цілий мегаполіс.
23 вересня, 13:37
Світ
У Китаї замахнулися на освоєння космосу до 2100 року
10 вересня, 09:43
Світ
Завершення розслідування не означає, що FAA схвалило плани щодо іншого запуску
09 вересня, 11:20
Світ
Ілон Маск заявив про готовність до нового старту (треба лише дозвіл FAA)
08 вересня, 10:27
Світ
Що ж може рухатися під поверхнею Місяця?
06 вересня, 22:00
Життя
Апарат Aditya-L1 має пролетіти 1,5 млн кілометрів (930 тисяч миль) за чотири місяці.
02 вересня, 13:08