Засідання контактної групи у Рамштайні

ВІЙНА
22.04.2023, 08:21
Засідання контактної групи у Рамштайні

Що партнери в ЄС і НАТО назвали пріоритетом у допомозі Україні – підсумки 11-го "Рамштайну"

Країни формату "Рамштайн" поставили в Україну понад 230 танків та 1550 броньованих машин.

Країни-учасниці Контактної групи з питань оборони України надали ЗСУ понад 230 танків, а також тисячі одиниць іншої бойової техніки та боєприпасів.

Про це заявив у п’ятницю міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками 11-ї зустрічі формату "Рамштайн".

"Лише за кілька місяців ця Контактна група поставила понад 230 танків, більше 1550 броньованих машин, а також іншого обладнання й боєприпасів для підтримки понад дев’яти нових бронетанкових бригад",- зауважив глава Пентагону.

Міністр оборони США Ллойд Остін
Міністр оборони США Ллойд Остін

Він також підкреслив, що, зокрема, Сполучені Штати прискорили терміни для поставок в Україну танків Abrams, щоби забезпечити їй більшу кількість бронетехніки впродовж ближчих місяців.

Зброя, яка надійде у наступні місяці, дасть ЗСУ перевагу на полі бою.

"Учасники зустрічі у форматі Рамштайн (понад 50 країн) вирішили збільшувати військову потужність України, що "справді надасть ЗСУ перевагу на полі бою", - сказав міністр оборони США Ллойд Остін.

"У наступні місяці ми збільшуватимемо військову потужність України, а також ми будемо проводити тренінги для українських військових... Я впевнений, що обладнання, яке незабаром, у наступні місяці, поступить в Україну, справді надасть ЗСУ перевагу на полі бою", – сказав він.

Остін відзначив "виняткову потугу і хоробрість" ЗСУ, які "не перестають дивувати".

"Багато учасників сьогоднішнього засідання також підтримали пропозицію надання боєприпасів до ППО та іншого важкого озброєння", – сказав глава Пентагону.

За його словами, представники Євросоюзу висунули пропозицію щодо прискорення виробництва та постачання боєприпасів для України.

Війна путіна проти України - не результат розширення НАТО, а причина розширення НАТО.

Причиною розширення НАТО є рішення кремлівського бункерного щура владіміра путіна напасти на Україну, - заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

"Військовий вибір путіна не є результатом розширення НАТО, війна путіна - причина розширення НАТО", - сказав Остін на пресконференції після засідання у форматі "Рамштайн" у Німеччині.

Остін заявив, що путін зробив "низку грубих прорахунків, коли понад рік тому вторгся в Україну".

"Він думав, що Україна не чинитиме спротиву, але Україна стоїть міцно за допомогою своїх партнерів. путін думав, що наша єдність розколеться, але жорстока війна росії тільки зблизила нас", - наголосив міністр.

Глава Пентагону зазначив, що Фінляндія, яка вже давно бере участь у Контактній групі, перебуває тут сьогодні як новий член НАТО, і, ймовірно, "Швеція незабаром піде за нею".

Швеція запропонувала новий проєкт щодо спільного постачання боєприпасів Україні

Варто зауважити, що Швеція, яка головує у Раді Європи, запропонувала новий проєкт щодо спільного постачання боєприпасів Україні. Його можуть схвалити 26 квітня.

Про це в п'ятницю в Брюсселі журналістам на умовах анонімності повідомив шведський високопоставлений дипломат.

"Ми просуваємося вперед. 1 млрд євро буде призначений на боєприпаси, вироблені в ЄС і в Норвегії, є новий проєкт рішення, який буде на засіданні Комітету постійних представників у середу", - сказав співрозмовник.

Він підтвердив, що предметом розбіжностей є позиція Франції, яка "була від самого початку дуже чіткою, що ці кошти не збагачуватимуть економіки третіх країн".

Наразі обговорюється можливість того, що фінансування  виробництво боєприпасів для України буде спрямовано європейським компаніям, водночас "виробничі ланцюжки залишаться без змін", що передбачає можливість використання складових компонентів із третіх країн.

Іще 65 українських воїнів закінчили навчання на ЗРК Patriot

Ще 65 українців воїнів завершили навчання на зенітно-ракетних комплексах Patriot.

Про це заявив керівник Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

"Майже 9 тисяч українських військових вже завершили навчання за кордоном та повернулися додому. Ще 65 українців щойно завершили навчання на системах "Patriot", - зазначив Міллі.

Начальників штабів США генерал Марк Міллі.
Начальників штабів США генерал Марк Міллі

Він додав, що наразі 2500 українських військових тренуються у Німеччині.

"Коаліція й надалі забезпечуватиме важливі навчання й надаватиме Україні додаткові можливості повітряної оборони та маневрування, аби дати змогу українцям боротися далі", - наголосив генерал.

США оснастили для контрнаступу 9 українських механізованих бригад

Сполучені Штати допомогли забезпечити обладнанням та організували навчання особового складу дев’яти українських механізованих бригад, - заявив генерал Марк Міллі.

"Нашим завданням та зобов’язанням перед Україною було навчання та обладнання до дев’яти бронетанкових механізованих бригад для проведення наступальних чи оборонних операцій", - відповів Міллі на запитання про вірогідність весняного контрнаступу України.

За його словами, ці дев’ять бригад "укомплектовані, оснащені та готові до бойових операцій".

"Тож коли б і де Україна не вирішила їх застосувати, ми продовжимо підтримку, і я впевнений у наших шансах на успіх", - підсумував він.

Коли танки Abrams опиняться на полі бою, вони дадуть результат

"У найближчі тижні українських військовослужбовців почнуть навчати керуванню і обслуговуванню танків Abrams, а коли ця техніка буде передана Україні, вона змінить ситуацію на полі бою", - заявив на брифінгу за підсумками 11-го засідання у форматі "Рамштайн" глава Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

"Можливо, я упереджений, але я вважаю, що танк M1 [Abrams] – найкращий танк у світі. Я дійсно думаю, що танк M1, коли він буде поставлений, матиме значення", – сказав Міллі.

Однак він наголосив, що "на війні немає срібної кулі", і самі тільки танки не зможуть змінити щось кардинально, однак комплексно – буде результат.

Міністр оборони США Ллойд Остін на брифінгу підтвердив інформацію ЗМІ, що невдовзі у Німеччині стартують навчання на Abrams для військових ЗСУ.

Зараз Україні найбільш необхідні наземні системи ППО.

На думку керівництва Пентагону, наземні системи ППО наразі є найнеобхіднішим видом озброєння для України.

"Ми всі вважаємо, що зараз Україна найбільше потребує наземних засобів ППО", - сказав міністр оборони США Ллойд Остін у відповідь на запитання, чи обговорювали учасники зустрічі Контактної групи щодо України можливість постачання їй винищувачів.

Міністр додав, що, на його думку, сторони, які підтримують Україну, можуть зробити більше в цій сфері.

Голова Комітету начальників штабів збройних сил США генерал Марк Міллі також заявив на пресконференції, що "зараз найважливіше - забезпечити надійність ППО" України, гарантувати, що зенітні системи зможуть вражати цілі на різній висоті.

"Завдання - контролювати повітряний простір. Цього можна досягати різними способами. Зараз найбільш економічно ефективний і найшвидший спосіб для України - це ППО", - наголосив Міллі.

Підтримка України безпрецедентна, але треба прискорити доставку нових озброєнь.

Міжнародна підтримка України зростає, але союзники мають прискорити надходження допомоги до України.

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, передає Sky News.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес
Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес

Він закликав своїх колег-міністрів оборони прискорити доставку пакетів військової допомоги на знак постійної міжнародної підтримки України.

"Ми забезпечуємо незліченну кількість хоробрих українців бойовою підготовкою, спорядженням і боєприпасами, які терміново необхідні для відбиття варварського вторгнення росії", – додав Воллес, відзначивши, що Велика Британія може лише пишатися підтримкою України.

На сьогодні Велика Британія поставила понад 10 тис. протитанкових ракет, 200 тис. артилерійських боєприпасів, сотні зенітних установок, самохідних артилерійських установок і понад 200 тис. одиниць нелетального обладнання.

Воллес також відзначив, що "Послання з "Рамштайну" зрозуміле. Міжнародна підтримка України зростає. На зустрічі перебуває більше країн, ніж будь-коли.

Пожертви зростають, і їхня доставка прискорюється. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно".

Канада оголосила про новий пакет допомоги Україні

Крім того, міністерка оборони Канади Аніта Ананд оголосила про новий пакет військової допомоги для України на майже $29 млн.

Україні передадуть 40 снайперських 50-калібрових гвинтівок та боєприпаси від Prairie Gun Works. Також Канада надасть Україні 16 радіостанцій для супроводу танків Leopard 2 від компанії L3Harris Technologies.

Учасники "танкової коаліції" підписали протокол про наміри щодо створення в Польщі Центру технічного обслуговування танків Leopard 2.

На зустрічі "танкової коаліції" підписано протокол про наміри щодо створення в Польщі Центру технічного обслуговування танків Leopard 2.

Учора Борис Пісторіус, Маріуш Блащак та Олексій Резніков підписали протокол про наміри щодо створення у Польщі Центру технічного обслуговування основних бойових танків України Leopard 2. Це сприятиме зміцненню нашої співпраці та можливостей українських захисників.

Сформований спільними зусиллями "броньований кулак" зупинить агресію терористичного режиму проти Європи та всього вільного світу.

Якщо Україна просить заборонені типи бомб, маємо сказати "ні".

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Захід "має сказати ні" постачанню Україні касетних боєприпасів та фосфорно-запальних снарядів, які вона нібито запросила у союзників.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус

Про це він сказав у передачі Мейбріт Іллнер на каналі ZDF.

"Якщо Україна просить певні типи бомб, які заборонені в усьому світі, то ви маєте сказати "ні", – заявив глава Міноборони країни-союзниці.

Німеччина ратифікувала конвенцію щодо касетних боєприпасів, яка забороняє їх застосування, передачу та накопичення. США, росія, Китай, Індія, Бразилія, Південна Корея, Пакистан, Ізраїль, Естонія, Польща, Туреччина, Україна та інші її не підписували.

Тому говорити про заборону касетних боєприпасів "у всьому світі" некоректно.

Касетні (кластерні) боєприпаси, DPICM, призначені для знищення піхоти та легкої бронетехніки на відкритій місцевості. DPICM розпадається на десятки дрібніших зарядів, які можуть залишатися на полі бою роками, якщо не вибухнуть одразу. Застосування DPICM обмежено міжнародними угодами: їх застосування не повинно загрожувати цивільним об'єктам та мирному населенню.

Тим часом Пісторіус у токшоу підкреслив, що "Україна має виграти війну".

Він уточнив, що це не означає суто силовий варіант: "Це не обов'язково означає, що війну в підсумку буде виграно військовим шляхом. Метою має бути мирна угода з відходом росіян [з України]".

Ще на початку лютого 2022 року Ден Райс, спеціальний радник головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, заявив, що Захід повинен "негайно" збільшити обсяг вогневої допомоги, переважно з касетними боєприпасами та ракетами ATACMS, щоб ЗСУ отримали перевагу у війні на виснаження, яка "загрузла" в артилерійських дуелях".

А ті на Заході, хто виступає проти надання Україні касетних боєприпасів, "ніколи не були в Україні під час війни", наголосив він.


Німецькі винищувачі - не та техніка, яка потрібна Україні.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вважає, що німецькі винищувачі Tornado і Eurofighter - це не те, чого потребує Україна.

Він вважає, що німецькі Tornado і Eurofighter мають не ті характеристики та можливості, які б відповідали нагальним потребам ЗСУ.

Пісторіус додав, що Німеччині також потрібні винищувачі Tornado для так званого "ядерного обміну", тобто транспортування американських ядерних бомб у разі кризи.

Іспанія надає Україні безпрецедентну підтримку

Іспанія надає Україні безпрецедентну підтримку і робитиме це стільки, скільки буде необхідно.

Про це заявив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес на спільній пресконференції з німецькою колегою Анналеною Бербок у Берліні.

Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес

Альбарес запевнив, що Іспанія прагне досягнення справедливого миру якнайшвидше та рішуче засуджує невиправдану, протизаконну агресію путіна проти України, яка є одночасно зазіханніям на західні цінності.

"Можу вас запевнити, що іспанський уряд не залишить Україну наодинці. Ми будемо разом з Україною так довго, як буде потрібно", - заявив Альбарес.

Іспанія, за його словами, вжила низку заходів, до яких ніколи не вдавалася. Зокрема, минулими місяцями було ухвалено найбільший в історії держави пакет гуманітарної допомоги - 250 млн євро - на відбудову України.

Окрім того, Іспанія прийняла понад 170 тисяч українських біженців та стала четвертою в ЄС країною по рівню інтеграції український дітей у свою шкільну систему.

"Кризи останніх років, особливо війна рф проти України, показали, що Європа "подорослішала", що її голос у зовнішньополітичному хорі став гучніше, але треба робити ще більше, щоб цей голос став ще сильнішим", - зауважив Альбарес.

Чехія для допомоги Україні поєднує максимальні пожертви з армійських запасів та комерційні закупівлі.

Чехія в питанні допомоги Україні "поєднує максимальні пожертви з армійських запасів, закупівлі з державних фондів, спільнокошт і комерційні закупівлі".

Про це розповів заступник міністра оборони Чехії Даніель Блажковець під час засідання контактної групи у Рамштайні.

Він додав, що нинішніми пріоритетами Праги в плані збройної підтримки Києва є бойові машини піхоти БМП-2, танки, боєприпаси великого калібру, засоби радіоелектронної боротьби, розвідки та протиповітряної оборони.

Серед іншого, в межах тристороннього проєкту зі США та Нідерландами з постачання понад 90 модернізованих танків Т-72 Україна вже отримала 37, "і щомісяця до них додається ще більше".

"Ми пропонуємо збільшити темпи виробництва ще на десятки (танків. – Ред.), якщо партнери зацікавлені у фінансуванні цього проекту", – зазначив директор Агентства міжурядової оборонної співпраці Чехії (AMOS) Алеш Витечка.

Блажковець додав, що Чехія готова вести переговори про створення центру з технічного обслуговування, ремонту та капітального ремонту важкої техніки на базі державної компанії VOP та кількох приватних компаній.

"Рамштайн" створив чітку картину оборонних потреб України.

У ході зустрічі у форматі "Рамштайн" учасники змогли сформувати перелік основних потреб України для захисту від російських окупантів.

Про це заявив постійний секретар Міністерства оборони Фінляндії Еса Пулккінен в коментарі Yle.

"Все почалося з того, що Україну визнали здатною взяти на себе ініціативу", - розповів Пулкінен.

За його словами, зустріч дозволила створити чітку картину того, яка саме допомога потрібна Україні у війні з росією.

"Україні потрібне все, що допоможе їй вести бойові дії на фронті тут і зараз", - зазначив представник Міноборони.

Чиновник також додав, що під час зустрічі багато уваги приділили протиповітряній обороні, яка включає безліч аспектів.

"Звичайно, винищувачі є частиною протиповітряної оборони. Цілком ясно, що в якийсь момент Україні знадобиться західне обладнання, щоб стати дієздатною з військової точки зору, але до цього ще далеко", - заявив Пулкінен.

Фінляндія оголосила про 15-й пакет військової допомоги Україні

Фінляндія оголосила про 15-й пакет військової допомоги, до якого увійде спорядження для воїнів ЗСУ, що проходять навчання в рамках місії EUMAM.

Зазначається, що спільна місія EUMAМ має на меті забезпечити базову та спеціалізовану підготовку 30 000 українських військових. Навчальна операція проходитиме в Польщі.

Згідно з повідомленням міністерства, президент Саулі Нііністе схвалив відправлення в п’ятницю. Загальна вартість пакетів оборонної допомоги від Фінляндії Україні сягнула близько 990 мільйонів євро.

"Україна потребує різних видів підтримки. Ми беремо участь у тренувальній місії ЄС, навчаючи українських солдатів, разом із необхідною матеріальною допомогою", - зазначив у повідомленні міністр оборони Антті Кайкконен.

Також міністерство повідомило, що для того, щоб гарантувати безпечне прибуття пакету допомоги, воно не буде озвучувати його вміст, спосіб доставки чи графік.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Військова допомога буде відправлена впродовж наступних годин
24 квітня, 18:08
Війна
Носіями авіабомби є західні винищувачі, але в України вже є досвід інтеграції JDAM чи Hammer на радянські літаки.
24 квітня, 15:08
Війна
Велика Британія виділяє 500 млн фунтів додаткового військового фінансування
23 квітня, 12:11
Війна
Сенат у вівторок розгляне законопроєкт про додаткове фінансування пріоритетів національної безпеки, що включає допомогу Україні
23 квітня, 09:35
Світ
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки
20 квітня, 21:12
Війна
Спікер Палати представників Майк Джонсон опублікував текст ініціативи щодо фінансування допомоги Україні. Що отримає Україна?
17 квітня, 21:18