Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії

ВІЙНА
31.07.2022, 15:45
Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії

Українські та британські воїни працюють над спільною метою – зміцненням боєздатності ЗСУ – Володимир Гаврилов

«Заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов та Міністр Збройних Сил Сполученого Королівства, член парламенту Джеймс Гіппі зустрілися з українськими моряками, які навчаються Королівськими Військово-морськими силами, а також відвідали піхотні навчання армії» – повідомляє Міністерство оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Під час візиту Міністр Збройних Сил Сполученого Королівства та заступник Міністра оборони України мали можливість обговорити та спостерігати за ходом навчання, повідомляє Міністерство оборони України.

Також відбулося спілкування з українськими військовослужбовцями – учасниками програми та обговорення курсової підготовки. Командир п’ятого полку Стрільців підполковник Джим Хедфілд, OBE, зробив презентацію про хід навчання за участю своїх інструкторів та поділився своїми думками щодо поточної навчальної операції з точки зору п’ятого полку Стрільців.

Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_1Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_2Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_3

Міністр Збройних сил Джеймс Гіппі зазначив: «Інтенсивність, з якою тренуються українські солдати та моряки гідна захоплення. Вони працюють з упором на військо. Проводити навчання, яке відповідає цій інтенсивності та зосередженості, непросто. Королівський флот і британська армія працюють багато годин і використовують увесь свій оперативний досвід, щоб переконатися, що їхні нові українські друзі повернуться до битви з найкращими шансами на перемогу».

Заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов зазначив: «Я побачив братерство українських та британських воїнів, які разом працюють над досягненням спільної мети – зміцнення боєздатності української армії. Ми дуже вдячні уряду та народу Сполученого Королівства за їхній неоціненний внесок в успіх України у відсічі російським агресорам».

Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_4Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_5Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_6Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_7

Також згодом, заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов та Міністр Збройних Сил Сполученого Королівства, член парламенту Джеймс Гіппі відвідали в морі судно протимінної боротьби класу «Сендаун» Королівських Військово-морських сил, щоб на власні очі побачити тренування українських моряків, у рамках угоди, погодженої минулого року в рамках Програми посилення військово-морських можливостей України.

Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_8Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_9Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_10Заступник Міністра оборони зустрівся з воїнами, що проходять навчання у Великобританії_11

Українські військовослужбовці пройшли початкові курси в навчальних закладах за низкою спеціалізацій, включно з експлуатацією гідроакустичної системи, інженерним забезпеченням, боротьбою з пошкодженнями та навігацією. Це супроводжується обміном знаннями разом з екіпажами Королівського флоту та оперативною підготовкою на морі.

Сполучене Королівство запропонувало навчити до 10 000 українських військовослужбовців бойовим навичкам, щоб допомогти їм підтримувати героїчну оборону перед лицем одних із найзапекліших бойових дій у Європі за останні десятиліття.

Програма є частиною постійного зобов’язання Сполученого Королівства підтримувати Україну в її боротьбі проти неспровокованого вторгнення росії, і наразі становить понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги та включає понад 5000 одиниць легкого протитанкового засобу нового покоління NLAW (Next Generation Light Anti-tank Weapon) та реактивних системи залпового вогню M270.

Міністр оборони Бен Воллес сказав: «Ця нова амбітна навчальна програма є наступним етапом підтримки Сполученим Королівством Збройних Сил України в їхній боротьбі з російською агресією. Використовуючи передовий світовий досвід британської армії, ми допоможемо Україні відбудувати її сили та збільшити масштаб спротиву, тоді як вона захищає власні суверенітет і право обирати власне майбутнє».

Близько 1050 британських військовослужбовців буде задіяно під час виконання програми, яка проходитиме на об’єктах Міністерства оборони на північному заході, південному заході та південному сході Сполученого Королівства. Кожен курс триватиме кілька тижнів і проводитиметься підрозділами 11-ї бригади сприяння силам безпеки.

Підготовка дасть новобранцям-добровольцям з невеликим військовим досвідом або без нього навички для ефективного ведення бойових дій на передовій. Базуючись на базовій підготовці солдатів у Великій Британії, курс охоплює поводження зі зброєю, першу допомогу на полі бою, польову техніку, тактику патрулювання та право збройних конфліктів.

Уряд Сполученого Королівства оперативно закупив автомати АК для програми навчання, тож українські солдати зможуть тренуватися зі зброєю, яку вони використовуватимуть на передовій.

Сполучене Королівство також надало одяг та спорядження для підтримки українських воїнів під час їхнього навчання та при поверненні в Україну.

Сполучене Королівство має довгу історію підтримки українських військовослужбовців у рамках операції ORBITAL, під час якої з 2015 по 2022 рік було підготовлено 22 000 українців. Нова програма спиратиметься на цей успіх і продемонструє незмінне лідерство Сполученого Королівства у відповіді на військові вимоги України з розвитком війни.

Читайте також:
Війна
США не можуть передбачити, скільки часу доведеться допомагати Україні
01 березня, 08:05
Світ
Потік солідарності з усього світу може принести не лише практичну допомогу, "але й силу завдяки усвідомленню того, що разом ми об’єднані".
24 лютого, 14:50
Світ
Ми підтримуємо український народ у його боротьбі за вільне та гідне життя
24 лютого, 13:12
Світ
Франція висловила солідарність українському народу
24 лютого, 11:45
Світ
"Німеччина підтримуватиме їх у цьому - так сильно і так довго, як це необхідно"
24 лютого, 11:35
Світ
Попереду нас чекає майбутнє єдності, - Урсула Фон дер Ляєн
24 лютого, 11:15