Заступник Резнікова Шарапов намагався обманути антикоркомітет Ради

ВІЙНА
23.08.2023, 18:45
Заступник Резнікова Шарапов намагався обманути антикоркомітет Ради

Він приніс на засідання зимову куртку для ЗСУ з іншого контракту

Заступник Міністра оборони Денис Шарапов приніс на засідання антикорупційного комітету зимову куртку для ЗСУ, проте не з того контракту, про який писали журналісти.

Про це повідомляє Центр протидії корупції, передає медіа агенція "Останній Бастіон".

"Заступник Резнікова Шарапов приніс на комітет військову зимову куртку, щоб показати, що ніякої зради немає. Що ніякої афери не було. Але проблема в тому, що ця куртка з контракту №VV2022-М1708. А журналісти писали про дивну поставку за контрактом №VV2022-М1908. Той випадок, коли одна цифра має значення", - йдеться в повідомленні.

Заступник Резнікова Шарапов намагався обманути антикоркомітет Ради_1

За інформацією ЦПК , спроба Дениса Шарапова обманути антикоркомітет Ради та профільну ТСК свідчить, що "керівники Міноборони не просто брешуть, а є частиною схеми".

Раніше голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, Анастасія Радіна повідомила, що одним з проміжних висновків антикорупційного комітету стало підтвердження справжності документів щодо закупівлі літніх курток для ЗСУ, які на митниці раптово стали зимовими й значно дорожчими.

"Ціна на куртки виросла втричі при перетині українського кордону. Це підтвердив голова ТСК, продемонструвавши документ із електронної бази Туреччини, де фіксуються експортні інвойси. У справжньому турецькому інвойсі ця ж сама партія курток коштує утричі дешевше. Інвойс, яким Міноборони "пояснює" і прикриває цю закупівлю, НЕ відповідає вимогам Туреччини до оформлення і реєстрації інвойсу — тобто, містить ознаки підробки. У результаті на українському кордоні куртка стала утричі дорожчою за допомогою простого "папірця". При цьому Міноборони не побачило нічого дивного у цьому "папірці", - написала Радіна.

Також на засіданні комітету повідомили, що МО самостійно ініціювало звернення за комерційною пропозицією саме до дуже "турецької" компанії "Vector avia hava araçlari", засновником якої є українець Роман Плетньов.

Представники МО не змогли пояснити, чому звернулося з пропозицією саме до цієї компанії.

За інформацією від ТСК, пан Плетньов донедавна займався бізнесом у Запоріжжі, але з початком війни зміг виїхати з України за кордон. Ця компанія отримала від МО стовідсоткову передоплату. На 30 млн доларів.

"Ввезення і продаж компанією "Vector avia hava araçlari" Романа Плетньова курток за ймовірно завищеною ціною за найімовірніше підробленими документами — не поодинокий випадок. Ярослав Железняк продемонстрував інформацію з кримінальних справ про завезення неякісних курток і штанів для армії цією ж компанією. У реєстрі судових рішень бачимо ухвалу, з якої випливає, що у жовтні 2022 року при ввезенні ними курток і штанів для армії було виявлено ДВА комплекти документів, вартість у яких відрізнялася у декілька разів. "Дешевші" документи водій показував на митниці Молдови, а "дорожчі" - на українському кордоні.

На додаток, в іншій ухвалі у справі щодо постачання цією ж компанією неякісних курток читаємо, що, на думку слідства, представник компанії "мав сталі зв`язки зі службовими особами Міністерства оборони України та вирішив для реалізації свого умислу використати суб'єкт господарювання, у якому він є засновником та директором", - йдеться у дописі.

Зазначається, що представники Міністерства оборони на комітеті не змогли відповісти на більшість наших питань.

Радіна зазначила, що антикорупційний комітет разом з ТСК продовжить дослідження цієї закупівлі, проте вже з правоохоронними органами.

"Переконана, що ми вкотре маємо справу із корупцією у Міноборони під керівництвом Рєзнікова. Місце пана Резнікова — очевидно не на чолі Міністерства оборони країни у війні", - підсумувала Радіна.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що усіма корупційними схемами в МОУ керував заступник міністра Денис Шарапов, який є довіреною особою Андрія Єрмака і всі контракти та суми відкатів погоджує особисто із керівником Офісу Президента України.

У липні 2022 року Міністерство оборони України створило Агенцію оборонних закупівель, як єдиний національний орган, що забезпечуватиме централізовану закупівлю товарів, робіт і послуг у сфері національної безпеки та оборони.

Агенція створена у вигляді державного підприємства, яке має право створювати філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, в тому числі й за межами України. Крім того, агенція може бути засновником інших юридичних осіб будь-яких організаційно-правових форм.

Перед створення агентства, ще у березні Кабінет міністрів вивів зі складу Укроборонпрому, Укрспецекспорт та дві його "дочки". Тимчасово, на час воєнного стану, їх передали до сфери управління Міністерства оборони.

Нове агентство буде у сфері впливу колишнього бізнес-партнера Єрмака, а нині заступника міністра оборони Дениса Шарапова.

Коли посадять Резнікова ?_5

Шарапов – син одного з найбільш успішних та відомих в Україні фахівців у сфері збуту зброї, колишнього керівника Укроборонсервісу Олександра Шарапова.

Із Єрмаком Денис Шарапов мав спільний бізнес – ТОВ "Медійну групу європейського партнерства", але у 2018 році обоє вийшли зі складу її засновників.

В одному з інтерв’ю Єрмак говорив, що добре знає батька Шарапова Олександра і колись сам надавав юридичні послуги "Укроборонсервісу".

У Дениса Шарапова біографія дуже непростої людини.

Наприкінці 90-х років був старшим оперативним офіцером Головного управління розвідки Міноборони України. Однак після недовгої кар’єри розвідника пішов у бізнес і став засновником вищезгаданої фірми ще у 2001 році. Тоді вона мала іншу назву «Міжнародна агенція з питань власності», а її директором був батько голови Офісу президента Борис Єрмак.

Борис Єрмак – це теж дуже непроста людина з шпигунським минулим. За даними «Новинарні», він – колишній працівник Головного розвідувального управління російської федерації (якщо там звісно бувають «колишні»).

 Борис Єрмак, батько голови Офісу президента
Борис Єрмак, батько голови Офісу президента

За часів Януковича Денис Шарапов повернувся у держсектор і став першим замдиректора держпідприємства «Укроборонсервіс». Принагідно його сестра Дар’я Шарапова стала співвласницею ТОВ «Торговий дім «Україна-ДР Конго». І саме з Демократичною Республікою Конго Україна мала значні обороти у сфері поставок зброї.

Після обрання президента Зеленського та призначення Єрмака головою ОП Шарапов пішов з «Укроборонсервісу», за яким тягнувся довгий шлейф кримінальних справ щодо корупції у сфері торгівлі зброєю. Та сплив у Мінстратегпромі, який за задумом ОП мав стати новим місцем сили в оборонно-промисловому комплексі. Однак це міністерство з його прожектами не злетіло.  А потім почалось вторгнення.

З 2013 по 2019 Денис Шарапов працював заступником директора ДП "Укроборонсервіс".

Як зауважували ЗМІ, у жовтні 2019 році майже одночасно Шарапов отримав посаду заступника гендиректора "Укрспецекспорту", а Єрмака було призначено в наглядову раду "Укроборонпрому".

З 23 грудня 2021 року Шарапова було призначено у наглядову раду Укроборонпрому, а за кілька тижнів до цього він став першим заступником міністра стратегічної промисловості.

З початком вторгнення Єрмак ненадовго зник з поля зору медійників та повернувся на перші шпальти у середині березня, коли перша паніка щодо захоплення Києва дещо вщухла.

Шарапова призначили заступником міністра оборони 9 квітня, через кілька днів після остаточного відходу російських військ з півночі України. Після того при Міноборони почали кувати нового збройного монополіста.

По суті, Єрмак просуває Шарапова всюди, де є стосунок до закупівлі зброї. Коли Укрспецекспорт перейшов під Мінстратегпром, він пішов туди. Коли всі бюджети пішли через МО, то він став заступником міністра Резнікова і курував агенцію.

Постійні корупційні скандали у Міністерстві оборони України яскраво демонструє безпринципність Володимира Оманського та "Слуг неукраїнського народу". Призначені Андрієм Єрмаком чиновники продовжують грабувати воюючу країну, а в цей час Володимир Оманський просить допомогу у США, Британії, Польщі та інших союзників України.

Чиновники Міністерства Оборони України продовжують займаються відвертим мародерством.

Володимир Зеленський, Олексій Резніков, Андрій Єрмак, Денис Шмигаль мають негайно піти у відставку, та опинитися на лаві підсудних і в реєстрі корупціонерів. Іншого варіанту для воюючої країни просто немає.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
ДБР розпочало досудове розслідування.
08 квітня, 11:58
Політика
Назвавши українок повіями та відмовившись вибачатися.
19 березня, 09:57
Кримінал
Католицька Церква може пишатися тим, що виховала свідомих послідовників. Правда всі вони чомусь служать світовому єврейству.
05 січня, 14:45
Кримінал
Олексій Тандир прагне уникнути виплати компенсації родині вбитого ним нацгвардійця Вадима Бондаренка.
15.12.2023, 18:31
Життя
Цькування учнів у школах, а також закладах оздоровлення — наслідок совєцької окупації. Наш народ ментально хворий і не бажає лікуватися.
07.12.2023, 19:12
Кримінал
Пацієнти помирають, поліція і медики мовчать.
07.12.2023, 17:15