Затримали одного з лідерів УКРОПу, Геннадія Корбана

УКРАЇНА
31.10.2015, 13:35
Затримали одного з лідерів УКРОПу, Геннадія Корбана

У Генпрокуратурі та Службі безпеки підтвердили, що в суботу зранку затримали одного із лідерів партії УКРОП Геннадія Корбана.

При цьому правоохоронці зазначили, що нині колишній кандидат у мери Києва перебуває лише у статусі затриманого - підозру йому не оголошували, а міру запобіжного заходу обере суд.

За словами помічника генпрокурора Владислава Куценка, правоохоронці вивчають питання щодо можливого керівництва паном Корбаном злочинним угрупованням, проти якого силовики проводять спецоперацію.

"Основні статті (Кримінального кодексу. – Ред.), по яких проводяться заходи: 255 – створення та діяльність злочинного угрупування, 191 – розкрадання майна та 349 – викрадення людей", – додав він.

Речниця СБУ Олена Гітлянська додала, що, за даними правоохоронців, члени угрупування викрали близько 40 млн гривень з "фонду, створеного спеціально для допомоги бійцям АТО".

Разом з тим, представники силових відомств "в інтересах слідства" та, "враховуючи його особу", відмовилися повідомити нинішнє місце перебування Геннадія Корбана.

Раніше депутат парламенту Борис Філатов заявив, що одного з лідерів УКРОПу Геннадія Корбана "затримала та вивезла у невідомому напрямку" СБУ.

"Політичні репресії"

У силовиків заперечили інформацію про політичне підґрунтя спецоперації, у рамках якої затримали пана Корбана.

"Наші заходи проводяться вже після завершення місцевих виборів, тому будь-яку політичну складову ми відразу відкидаємо", - сказав представник ГПУ.

У суботу зранку в партії УКРОП заявили про низку обшуків у домівках та офісах членів та партнерів партії. У своїй заяві партія назвала ці події "політичними репресіями" та звинуватила у причетності до них президента Петра Порошенка.

Зокрема, партія УКРОП звинуватила президента Петра Порошенка у намірах "здати весь південний схід України проросійським сепаратистам", йдеться у заяві партії.

"Руками Петра Порошенка Володимир Путін мстить особисто Корбану і всім дніпропетровцям за те, що вони відстояли місто і не здали його терористам", - йдеться у заяві УКРОПу.

Останній Бастіон