Заводи-виробники зброї, якою рф вбиває українців, досі не під санкціями

ВІЙНА
26.09.2022, 16:15
Заводи-виробники зброї, якою рф вбиває українців, досі не під санкціями

18 підприємств російського ВПК, чия техніка бере участь у війні проти України, не несуть за це відповідальності

Заводи, де вироблять ракети «Калібр», реактивні системи залпового вогню «Торнадо», «Град», «Смерч» та зенітно-ракетні комплекси «Стрєла-10», які Росія щодня використовує для вбивств українців, досі не перебувають під санкціями.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, які здійснюють моніторинг запроваджених санкцій проти московії, з посиланням на реєстр НАЗК.

Серед виробників ідентифікованої на території України російської зброї під санкціями Європейського Союзу, США, Великої Британії та України досі не перебувають 18 підприємств російського військово-промислового комплексу. А саме:

  • Дослідне конструкторське бюро «Новатор» (виробник ракет «Калібр»). Хоча у США це підприємство є у списку компаній, яким відмовляють у експорті.
  • «Спеціальне конструкторське бюро» (виробник реактивних систем залпового вогню «Торнадо», «Град», «Смерч», самохідних артилерійських установок «Нона-СВК» та «Хоста»).
  • Конструкторське бюро «Точного машинобудування імені О. Е. Нудельмана» (виробник зенітно-ракетних комплексів «Стріла-10»).
  • Іжевський електромеханічний завод «Купол» (виробник зенітно-ракетних комплексів «Тор»).
  • «Група імпульс» (є материнською компанією «Арзамаського машинобудівного заводу», який виробляє броньовані машини БТР-82, Тигр, Тигр-М, БРЕМ-К).
  • Машинобудівна компанія «Вітязь» (виробник броньованих машин ДТ-30 «Вітязь»).
  • «Заволзький завод гусеничних тягачів» (виробник броньованих машин ГАЗ-3344-20 «Алеут»).
  • «РС-лізинг» (є материнською компанією Науково-виробниче обʼєднання Іжевські безпілотні системи», яке виробляє БПЛА «Тахіон»).
  • «Енікс» (виробник БПЛА «Елерон»).
  • «Східна верф» (виробляє десантні катери проєкту 11770).
  • «Центральний науково-дослідний інститут «Буревісник» (виробник 120-мм міномету).
  • «Науково-виробниче об’єднання російські базові інформаційні технології» (виробник командних пунктів APE-5).
  • «Холдингова компанія «Его-холдинг» (є материнською компанією АТ Науково-впроваджувальне підприємство «Протек», яке виробляє радар Р-330Ж «Житель»).
  • Науково-виробниче об’єднання «Стріла» (виробник радарів «СНАР-10м1», «Зоопарк-1М»).
  • «Автомобільний завод «Урал» (виробляє вантажівки та джипи).
  • «Брянський автомобільний завод» (виробник шасі до зенітно-ракетних комплексів «Тор», «Бук», систем ППО).

Серед підприємств, до яких не були застосовані західні санкції, відноситься і «Казанський оптико-механічний завод», який виробляє радари «Ртуть БМ». Натомість Україна 14 травня 2020 року запровадила проти нього санкції строком на три роки.

Підприємство «Комерційні автомобілі – Група «ГАЗ», яке виробляє вантажівки, броньовані машини Газ-Тигр, Газ-Тигр-М, не перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії та України. Санкції до нього запровадили лише США.

Загалом Trap Aggressor вдалося ідентифікувати 69 російських компаній, безпосередньо причетних до виробництва техніки, знищеної в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Натомість обʼєми виробництва російської зброї на російських підприємствах, на які санкції таки були накладені, суттєво скорочуються або і взагалі припиняються.

Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38