Завоювати землю не важко, важко на ній створити справжню державу
Не варто дарма розкидати бісер перед свинями, які у захваті від чужих здобутків і перемог, хоча самі так нічого і не змогли досягти.
Кандидат неук Кива, проффесор Янукович, законодавці-візажисти, чиновники по блату, економіка за схемами, судочинство за домовленостями, медицина по гуманітарній допомозі, це все і не тільки — колективний український "Талібан".
Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав боєць добровольчого підрозділу "Сармат" і співробітник Музею АТО у Дніпрі Ігор Куліковський.
За його словами, перед кожною цивілізованою країною, яка у ХХІ столітті прагне бути реальною державою, а не маріонетковою failed state, мають стояти високі цілі та досяжні пріоритети, зокрема:
- боєздатна армія і потужні сили національної безпеки;
- повноцінна освіта, включно з патріотичним вихованням;
- ефективна медицина і стало працююча система охорони здоров'я.
«Цікава позиція, коли деякі українські громадяни, виразники суспільної думки чи то кобилу перед возом ставлять, чи не розуміють, що держава — це не щось самостійне й існуюче відокремлено від народу. Адже після повного отримання контролю над територією країни, набагато складніша боротьба починається, "державотворення" називається. Не кожна країна впорається з таким викликом. Зазвичай починають будувати ті, хто неспроможний, як-от "Талібан", бо хочуть мати "монополію на насилля", встановивши клановість і кастовість, породжені збоченою економікою», — написав Ігор Куліковський.
Він додає, перед тим, як вітчизняні "експерти" з усіх питань розпочнуть коментувати направо і наліво закордонні явища та події, нехай спустяться на рідну землю й поглянуть на що вона перетворилася за останні 30 років цього даремного просторікування.
Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", будь-який національно-визвольний чи релігійно-визвольний рух, який бореться проти іноземної окупації, може виграти.