Українським школам необхідна профілактика невігластва

12 серпня, 08:43
Українським школам необхідна профілактика невігластва
Фото: Facebook

Християнська етика у закладах середньої освіти в Україні – це не про насадження реліґії, а про всебічний духовний розвиток школярів.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав засновник Благодійного фонду "Героїка" Павло Подобєд, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, попри те, що жодна з Церков не має ні монополії у країні, ні права впроваджувати свої практики у школах, учні все ж повинні здобути базові знання з теолоґії та історії реліґії.

«Мова не про вивчення життя святих, співання псалмів або азану. Цьому дійсно немає місця у світській школі. Мова про освіченість! Звісно, що людина має право не знати чим відрізняється синаґоґа від костелу і може думати, що Папа Римський – "це як Епіфаній, тільки шапка на голові інша". Також людина має право не знати іноземних мов і не вміти розв'язувати найпростіших рівнянь, адже "у житті це не знадобиться". Вважаю, що в школі, можливо в рамках іншої навчальної дисципліни (нехай це буде не християнська етика), потрібно давати базові знання як з теолоґії, так і з історії реліґії. Це всеохопна профілактика невігластва», – написав Павло Подобєд.

Він додає, леґенди та міфи про "високоосвіченість наших громадян", як і про "тупість американців" – дещо перебільшені; тому треба вчитися й розвиватися.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", однією з головних (а може й основною) причин втечі умів із території України на Захід є системне недофінансування вищої освіти.

вибір редакції
Читайте також:
Полтавська обласна рада присудила чотирьом військовослужбовцям нагороду за сумлінну працю у сфері патріотичного виховання молоді.
15 вересня, 08:18
Цієї неділі, 12 вересня, у селі Березова Рудка відбудеться традиційне обласне пісенно-мистецьке свято "Осіннє золото".
08 вересня, 08:08
Це відео за короткий час перепостили більш як 11 тисяч користувачів ФБ.
27 серпня, 16:10
Коли Велика Україна конала від голоду, створеного червоною ордою, 20-річний ОУНівець з Галичини не залишився байдужим.
19 серпня, 22:00
Мешканців області запрошують завітати до Опішнянської громади Полтавського району на захід "Борщик у глиняному горщику".
10 серпня, 08:01
Польські старшокласники вже кілька років танцюють полонез у центрі Вільнюса.
30 липня, 11:40