Збій в «Укрзалізниці» влаштувала росія. Компанія працює з СБУ

Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
Про це йдеться в заяві компанії.
Там розповіли, що кібератака була «дуже системною, нетривіальною та багаторівневою», тому хоч у компанії впровадили протоколи резервування і відновили всі системи, спершу фахівці мають протестувати ці сервіси на вразливість.
Онлайн-продаж квитків досі лишається недоступним, тож протягом 24 березня «Укрзалізниці» продовжить роботу в офлайн-режимі.
Для відновлення після збою фахівці «Укрзалізниці» співпрацюють з кібердепартаментом Служби безпеки України.
Що робити пасажирам?
У компанії нагадують, що наразі квитки можна купити лише через каси, які посилили персоналом, і розширили графіки роботи. Квитки на міжнародні рейси 24 та 25 березня також продаватимуть у касах, хоч раніше купити їх можна було лише онлайн.
Якщо ви не встигаєте придбати квиток через касу, то варто йти відразу до потяга, де поїзні бригади можуть оформити проїзд на місці.
Крім того, в «Укрзалізниці» закликали «не штурмувати каси» 24 березня, якщо ваш рейс відбудеться пізніше ніж ранкові 25 березня — пасажирів саме на ці рейси сьогодні будуть обслуговувати пріоритетно.
Охочі повернути квиток на поїзд 24 березня можуть зробити це онлайн принаймні за годину до відправлення рейсу. Для цього треба надіслати на пошту services.uz.gov.ua@gmail.com скан-копію або чітке фото квитка та контактний номер телефону. Заявку про повернення обіцяють обробити протягом 3 днів із моменту відновлення роботи систем.