Збірна України сенсаційно пробилася до півфіналу молодіжного Євро-2023

СПОРТ
03.07.2023, 06:35

Українці перемогли Францію з рахунком 1:3. Ця перемога дозволила збірній вперше в історії виступити на Олімпіаді-2024 у Парижі

У неділю, 2 липня, збірна України U-21 у румунському місті Клуж-Напока провела матч 1/4 фіналу молодіжного Євро-2023 проти Франції.

Команда Руслана Ротаня зуміла розібратися з одним із фаворитів турніру та здобула перемогу з рахунком 3:1.

Франція U-21 – Україна U-21 – 1:3

Голи: Шеркі, 19 – Судаков, 32 (з пенальті), 44, Бондаренко, 86

Українці розпочали матч з незарахованого голу через офсайд. Після чого на 19-й хвилині рахунок відкрила Франція: Раян Шеркі розібрався з захисниками збірної України та відкрив рахунок у матчі.

Проте ще до перерви Україна не лише зрівняла рахунок, але й вийшла вперед. Спершу арбітр поставив пенальті через фол на Михайлові Мудрику, який реалізував Георгій Судаков. А перед перервою Мудрик пасом на хід вивів Судакова, після чого той обіграв голкіпера Франції та вийшов уперед.

Після перерви Франція зрівняла рахунок, який скасував арбітр через офсайд у нападника Елі Вахі. А ось Україна гол забила: Артем Бондаренко обіграв біля воротарської гравців Франції і пробив точно у ворота.

У півфіналі Україна зустрінеться з Іспанією 5 червня.

Цей успіх вивів українців у півфінал чемпіонату Європи, а також  дозволить виступити на Олімпіаді-2024 у Парижі.

Молодіжна збірна України вперше в історії вийшла на Олімпіаду. Сталося це після перемоги "синьо-жовтих" у чвертьфіналі молодіжного Євро-2023 проти Франції.

Україна втретє у своїй історії пройшла до фінальної частини чемпіонату Європи серед молодіжних збірних. У межах цього турніру розігруються три путівки на Олімпіаду-2024.

Збірна Франції ще до турніру у Грузії та Румунії стала учасником Олімпіади у статусі господаря турніру. Англія на це право взагалі не претендувала, адже в Олімпійських іграх бере участь збірна Великої Британії.

Після виходу Англії у півфінал молодіжного Євро Україна мала шанс автоматично пройти на Олімпіаду - у разі перемоги "синьо-жовтих" над Францією путівку на Ігри здобували усі півфіналісти, за винятком англійців.

Україна здобула перепустку на Олімпіаду-2024 саме завдяки перемозі над Францією.

Стартовий свисток пролунає о 19:00 за київським часом.
08.07.2023, 18:00
Збірна України зупинилися за крок від фіналу, програвши збірній Іспанії з рахунком 5:1
06.07.2023, 06:45
Збірна України U-21 зустрічається з однолітками з Іспанії у півфіналі молодіжного Євро-2023
05.07.2023, 19:00
Українці та іспанці вдруге зіграють на турнірі.
05.07.2023, 07:25
Збірна України U-21 зустрічається з однолітками з Франції у чвертьфіналі молодіжного Євро-2023
02.07.2023, 21:10