Зброярку голлівудського фільму «Іржа» засудили до 18 місяців ув'язнення

СВІТ
16 квітня, 11:28
Зброярку голлівудського фільму «Іржа» засудили до 18 місяців ув'язнення

Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс у жовтні 2021 року.

Зброярку, яка зарядила пістолет, з якого було вбито операторку-українку Галину Гатчинс на зйомках фільму Алека Болдуіна «Іржа» (Rust), суд засудив до 18 місяців ув’язнення.

Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві Гатчинс у жовтні 2021 року.

Смерть Гатчинс від кулі, випущеної з револьвера Colt 45-го калібру, який Болдуін тримав у руках, стала першим таким випадком на голлівудському знімальному майданчику у наші часи.

Галина Гатчинс
Галина Гатчинс

Присяжні визнали Ґутьєррес, якій 26 років, винною в ненавмисному вбивстві через те, що вона тримала на знімальному майданчику і помилково зарядила бойовий набій у револьвер Болдуіна, що є явним порушенням стандартних практик кіноіндустрії.

Під час розгляду справи також стало відомо, що зброярка неодноразово не дотримувалася елементарних правил безпеки, залишала зброю без нагляду та дозволяла акторам, включаючи Болдуіна, розмахувати зброєю.

У день трагедії Ґутьєррес дозволила Болдуіну поспішити, й випадково змішала різні види боєприпасів на лотку для реквізиту, змішавши бойові набої та муляжі.

Гатчинс, якій на момент смерті було 42 роки, стояла біля камери, яку мали використовувати для фільмування сцени. Її було смертельно поранено, коли Болдуін направив свій пістолет на неї, й відбувся постріл.

Актор стверджує, що не натискав на курок. Однак, ФБР і незалежний експерт з вогнепальної зброї встановили, що пістолет не може стріляти без натиснення курка.

Куля пройшла крізь груди Гатчинс і влучила в режисера Джоела Соузу.

Гатчинс було доставлено гелікоптером до лікарні, де було констатовано її смерть через сильну кровотечу.

Адвокат Ґутьєррес попросив дати їй умовний термін, адже вона раніше не мала судимостей. Він намагався довести, що зброярка стала «цапом відбувайлом» на хаотичному знімальному майданчику, де їй не дали часу перевірити зброю.

Натомість державна прокурорка попросила засудити зброярку до 18 місяців ув’язнення через відсутність каяття, і посилаючись на телефонні дзвінки Ґутьєррес із в'язниці, у яких вона називала присяжних «ідіотами», і сказала, що судді «заплатили».

Смерть Гатчинс, матері маленької дитини, спочатку спонукала кіно та телевізійну індустрію США припинити використання справжньої вогнепальної зброї та холостих патронів.

Однак, наразі така зброя повертається на майданчики, адже, за словами зброярів, кіновиробники надають перевагу їхнім реалістичним ефектам.

У липні 2024 року Болдвін, який також виступав продюсером фільму, постане перед судом за ненавмисне вбивство.

Він заперечує звинувачення проти себе. Якщо його визнають винним, йому також загрожує до 18 місяців в'язниці.

У попередніх випадках летальних поранень під час фільмування акторів Брендона Лі в 1993 році та Джона-Еріка Гексума в 1984 році було використано холості набої.

Останні перед теперішнім випадки загибелі голлівудських акторів або членів знімальної групи від бойових набоїв, випадково заряджених у зброю, датуються початком минулого століття.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Ірина Фаріон заявила, що проректор ухвалив рішення про її звільнення без висновків комісії через тиск з боку МОН.
16:34
Політика
Печерський суд виправдав скандального ексзаступника голови Нацполіції Тишлека
27 травня, 09:28
Політика
8 травня Зеленський підписав укази про призначення 113 суддів на посади суддів місцевих судів.
09 травня, 09:34
Політика
Чергова цікава ситуація відбулась на засіданні ВРП за участі експерта із відводів та самовідводів із конфліктом інтересів Роми Маселко.
04 травня, 13:30
Політика
Барсук має зв’язки з Фуксом та Коломойським. Задекларувала чималий автопарк та гори готівки
03 травня, 15:15