«Зелена електроенергія» — глобальна містифікація
Чи знали ви, що батарейки не створюють електрики, але зберігають. Особливо вироблену завдяки вугіллю, урану, воді або дизельному пальному.
Тому галасливе твердження адептів Ґрети Тунберґ про те, що електроавтомобіль — авто із нульовим викидом, зовсім не відповідає дійсності. Бо електрика, що виробляється, надходить від електростанцій і багато з них спалюють... вугілля (на Заході теж).
Звісно, сьогодні до 40% від усіх на планеті електромобілів мають вуглецеву основу, але це ще все. Поціновувачам автівок на батарейках (як от «Tesla») і «зеленої енергетики» варто придивитися до акумуляторів, а також вітряних та сонячних турбін.
Звичайний акумулятор електромобіля важить 450 кг, розміром приблизно із валізку. У ньому 11 кг літію, 27 кг нікелю, 20 кг марганцю, 14 кг кобальту, 90 кг міді та 180 кг алюмінію, сталі та пластику; всередині понад 6000 індивідуальних літій-іонних клітин.
Для виготовлення кожної батареї потрібно переробити 11 000 кг солі для літію, 15 000 кг кобальтового мінералу, 2,270 кг смоли для нікелю та 11 000 кг мідного мінералу. Загалом для однієї батареї потрібно витягти 225 тисяч кілограмів ґрунту.
Найбільша проблема сонячних панелей — хімікати, що використовуються для перетворення силікату на гравій. Для отримання достатнього чистого кремнію необхідно обробляти хлоридом, сірчаною кислотою, фторидом, трихлорметаном і ацетоном.
Окрім того, необхідні галій, арсенід, дизеленурид середньоіндійського галію та телурид кадмію, які також є високотоксичними. Силіконовий пил становить небезпеку для робітників не піддається перероблюванню.
Вітряні турбіни дуже дорогі за вартістю та руйнуванням довкілля. Кожен вітряк важить 1688 тонн (еквівалентно вазі 23 будинків) і містить 1300 тонн бетону, 295 тонн сталі, 48 тонн заліза, 24 тонни склопластикових і рідкісних земель, важкодоступних неодимів, празеодимів і дипрозій.
Своєю чергою, кожна лопать важить 40 000 кг і має термін служби від 15 до 20 років, після чого їх необхідно замінити. Наголосимо, що людство не може (станом на 2024 рік) переробляти використані лопаті ротора, хоча ці технології можуть зайняти своє місце, але потрібно заглянути за межі цього міфу.
«Похід у зелений світ» може здатися утопічним ідеалом. Але, якщо подивитися на приховані та вкладені витрати реалістично та неупереджено, виявимо, що «зеленим порядком» сьогодні завдається більшої шкоди природі Землі, ніж здається із глибин приватної конури десь у Данії.
Рівночасно медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що корпорація «Panasonic» розробила новий водневий генератор, який дає дешеву електрику і гарячу воду. Планується провести кілька демонстрацій роботи генератора на своїх заводах у Вельсі та Німеччині.