Зелені потвори руйнують український бізнес

ПОЛІТИКА
08.12.2022, 11:37
Зелені потвори руйнують український бізнес

Підвищення тарифу на передачу електроенергії - нищівний удар для бізнесу

Підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії, яке ініціює енергетичний регулятор НКРЕКП, стане нищівним ударом для бізнесу. В результаті Україна може взагалі втратити національне виробництво.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на голову Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслана Соболя.

"Підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії - це нищівний удар для українського бізнесу. Це рішення викликало б багато питань навіть в мирний час, а під час війни - це просто неприпустимо. Якщо ми хочемо зберегти національне підприємництво, якщо ми хочемо зберегти національний бізнес - цього робити категорично не можна", - заявив Соболь.

Руслан Соболь нагадав, що наразі Україна отримує значну макроекономічну підтримку від міжнародних партнерів, але ці кошти не направляються на підтримку національного бізнесу.

Тому, маючи перемоги на військовому фронті, країна програє на фронті економічному, який не менш важливий.

"Наш бізнес зараз просто на шпагаті - однією рукою він намагається врятувати себе, зберегти персонал, другою рукою він продовжує допомагати військовим, і це відбувається кожен день. А тим часом держава наносить по цьому бізнесу нищівний удар", - пояснив голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу.

Він також зауважив, що підвищення тарифів вдарить по кожному українцю, адже спровокує зростання цін на всі без винятку товари і послуги.

Крім того, це може призвести до того, що виробляти національний продукт стане просто невигідно.

"Ми можемо просто втратити внутрішнього виробника - адже виготовити продукт всередині України стане значно дорожче, аніж просто завезти його з іншої країни. Тому, якщо ми хочемо зберегти національне виробництво, ми маємо його захищати і підтримувати. А ми робимо навпаки. І це рішення призведе до глобальних втрат на нашому економічному фронті", - резюмував Соболь.

НКРЕКП погодила на 2023 рік підвищення тарифів на передачу електроенергії на +30% та диспетчеризацію - одразу на 116%.

Бізнес-асоціації виступили проти цього рішення, адже воно сприятиме вимиванню понад 22 млрд грн коштів українців та бізнесу, які наразі потрібні для утримання сімей, продовження роботи підприємств та допомоги ЗСУ.

Своєю чергою економіст Андрій Новак заявив, що підвищення тарифів це помилковий крок, який завдасть удару по споживачах, спровокує зростання інфляції та матиме довгостроковий негативний ефект на всю економіку України.

Антиукраїнська влада на чолі з Зеленським, Єрмаком, Татаровим, Гетманцевим, та іншими представниками команди найвеличнішого лідора Всесвіту, наполегливо продовжують знищувати український бізнес, заганяючи воюючу країну в борги перед західними партнерами, МВФ та Світовим банком.

Читайте також:
Опінії
Унікальні обставини Великобританії роблять її більш вразливою до потрясінь, ніж деяких європейських сусідів
25 лютого, 15:15
Опінії
Автори The Telegraph аналізують наслідки війни та виклики, які чекають на лідера росії цього року
24 лютого, 16:43
Опінії
Німеччина та світовий енергетичний ринок
23 лютого, 12:03
Опінії
Поки лідери країни розробляють післявоєнні плани, компанії з усього світу борються за бюджет відбудови
17 лютого, 15:21
Опінії
Середні чотиритижневі потоки російської сирої нафти найвищі з червня з наближенням нових обмежень ЄС
31 січня, 15:15
Опінії
Лагард з ЄЦБ каже, що її політична мантра «дотримуватися курсу».
29 січня, 14:15