Як Європа буде розпоряджатися конфіскованими російськими активами

05.12.2022, 11:58
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

Чому Україні варто більше розраховувати на власні сили

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробила офіційну заяву про те, що Євросоюз разом з партнерами розробить план конфіскації заморожених російських активів, щоб потім передати їх на відбудову України та для компенсації збитків, завданих війною московії.

«росія має фінансово заплатити за руйнування, які вона спричинила. Збитки, завдані Україні, оцінюють у 600 мільярдів євро. росія та її олігархи мають компенсувати Україні збитки та покрити витрати на відновлення країни», — заявила Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, ЄС та його партнери заблокували 300 мільярдів євро резервів російського центрального банку та заморозили активів російських олігархів на 19 мільярдів євро.  Вона зазначила, що ЄС міг би створити структуру для управління цими коштами.

«Потім ми використали б отримані кошти для України. А після зняття санкцій ці кошти слід використати для того, щоб росія виплатила повну компенсацію за збитки, завдані Україні», — зазначила очільниця Єврокомісії.

Вона уточнила, що ЄС працюватиме над міжнародною угодою спільно з партнерами, щоб зробити законною конфіскацію російських грошей.

У березні 2022 року Єврокомісія створила робочу групу Freeze and Sieze («Заморозити та конфіскувати») для того, щоб координувати дії держав-членів та партнерів щодо російських активів у ЄС. Саме за допомогою цієї групи Заходу вдалося заморозити державні активи рф та приватні кошти російських олігархів.

Щоб ці гроші працювали на відбудову України, Єврокомісія пропонує створити спеціальний орган, який міг би управляти конфіскованими грошима рф, інвестувати їх і використовувати отримані кошти на користь України.

"Тобто, конфіскованих грошей Україна не отримає, а на відбудову інфраструктури будуть спрямовані лише прибутки, які принесуть конфісковані активи, якими управлятиме Єврокомісія".

Щодо заморожених активів російського центробанку, то їх не так просто конфіскувати, оскільки вони, відповідно до міжнародного права, мають спеціальний юрисдикційний імунітет іноземних держав, тобто використати їх без згоди самої рф неможливо.

Тому в Єврокомісії пропонують у довгостроковій перспективі після скасування санкцій проти рф повернути активи центробанку росії, щоб москва могла відшкодувати завдані нею збитки. Умови компенсації та репарацій Україні від рф потрібно прописати в мирній угоді. Свої пропозиції того, як зробити конфіскацію коштів росії на користь України законною, Єврокомісія розішле державам-членам для обговорення.

Нагадаємо, що на думку Михайла Чаплиги, Україна належить не українцям, а кредиторам. І кредитують вони до того доти... поки у вас є ліквідні ресурси їх сплатити.

Зі 100 ліквідних грн у нас вже 104 грн кредитів. Борг дорівнює річному ВВП.

У вересневій публікації газети The New York Times розповідалося про зустріч Зеленського із головою компанії BlackRock Лоуренсом Фінком.

"Зустріч українського лідера та голови BlackRock була присвячена обговоренню того, "як можна залучити інвестиції у зруйновану конфліктом економіку країни"...

Фінк проконсультував Зеленського щодо створення "фонду реконструкції" української економіки, в який зможуть вкладатися державні та приватні інвестори.

BlackRock вже володіє нами.

Враховуючи це, Володимиру Оманському слід відмовитися від підтримки путінських олігархів, та, на дев'ятому році війни, нарешті, розпочати націоналізацію активів кремлівських олігархів в Україні. І ця конфіскація має відбуватися прозоро та з інформуванням суспільства.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
У Тбілісі кажуть, що війна не зашкодить їх намірам купувати вагони для метро в росії за європейські гроші.
06 лютого, 16:34
Політика
Республіканець Тед Круз збирає голоси сенаторів для заборони президенту Джозеф Байдену відкладати санкції проти атомної енергетики Ірану.
05 лютого, 17:58
Світ
Китайські державні оборонні компанії відправляли навігаційне обладнання, технології в рф
05 лютого, 12:19
Світ
2 лютого американський суд вирішив конфіскувати $5,4 млн, які належать підсанкційному російському бізнесмену Костянтину Малофєєву.
04 лютого, 13:01
Світ
Стеля цін на нафтопродукти буде введена в дію 5 лютого 2023 року
04 лютого, 12:24
Опінії
Чому економіка рф залишається такою стійкою після масштабних санкцій?
01 лютого, 15:45