Зелені щури

ПОЛІТИКА
25.07.2025, 15:16
Зелені щури

Обшуки в Ростислава Шурми проводили у рамках справи щодо сонячних електростанцій.

Про це пише підсанкційний екснардеп Ігор Мосійчук.

Щодо обшуків НАБУ у будинку Ростислава Шурми в Німеччині (Мюнхен).

Там — дуже цікава історія. Історія про дві сонячні електростанції (10 та 50 МВт), розташовані в м. Токмак (Запорізька область, тимчасово окупована з 2022 року). Вони належать фірмам рідного брата Ростислава Шурми — Олега Шурми та його давнього партнера Олександра Рєпкіна (колишній депутат Запорізької обласної ради, нині мешкає у Лондоні та займається популяризацією енергозберігаючих технологій на основі водню).

Попри окупацію Токмака з 2022 року та повне руйнування ліній електропередач між окупованою і підконтрольною Україні територіями, юридичні особи — власники цих станцій — протягом 2023 року продовжували отримувати від ДП «Енергоринок» оплату за нібито згенеровану електроенергію. Фактично вона повністю залишалася на ТОТ, а юридично за фіктивними документами начебто була доставлена на підконтрольну територію.

Генеральний директор «Запоріжжяобленерго» на той час Михайло Гаврилов підписав фіктивні акти приймання цієї електроенергії (нині переховується у Туреччині).

«Таким чином, фірми Олега Шурми та Олександра Рєпкіна отримали понад 300 млн грн за електроенергію, жодного кіловата якої підконтрольна територія так і не отримала», - пише Мосійчук
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Кримінал
Наразі невідомо, чи пов’язані слідчі дії безпосередньо з діяльністю агентства.
14:34
Кримінал
Тепер САП може заочно провести розслідування.
14:00
Кримінал
Національне антикорупційне бюро України, схоже, готує другу підозру для ексочільника Офісу президента України Андрія Єрмака.
вчора, 17:09
Кримінал
В Берліні та Брюсселі зростає розчарування через відкриті розслідуваннями НАБУ корупційні схеми Зеленського.
16 серпня, 14:14
Опінії
Позаштатник НАБУ в руках контррозвідки СБУ: хто наступний у справі торгівлі правосуддям?
15 серпня, 12:43
Кримінал
Правоохоронці підозрюють його у можливому привласненні 14,8 млн грн державної компанії.
15 серпня, 10:11