Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера

ПОЛІТИКА
31 травня, 07:35
Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера

Його дружина є громадянкою росії

Кабінет міністрів дав погодження на призначення нового голови Одеської обласної державної адміністрації. Ним стане головний прокурор Києва Олег Кіпер.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Погоджено призначення Кіпера Олега Олександровича головою Одеської обласної державної адміністрації», – йдеться в повідомленні.

За даними «Схем», Олег Кіпер їздив на новорічно-різдвяні свята у відпустку за кордон – там він провів загалом 10 днів. Він виїхав з України 29 грудня 2022-го року через кордон з Польщею та повернувся 8 січня 2023-го.

Прокурор відмовився назвати країну, де відпочивав. Він пояснив це міркуваннями безпеки, оскільки «його дружина влітку змінила російське громадянство на українське».

Водночас встановлено, що на момент цієї публікації офіційні органи рф обліковують російський паспорт дружини головного прокурора Києва Ірини Кіпер як дійсний.

Раніше "Останній Бастіон" повідомляв, що Володимир Зеленський ігнорує корупційний і проросійський бекграунд головного прокурора Києва Олега Кіпера і його дружини.

Сам Кіпер є людиною голови держави Андрія Єрмака.

Про процесуальні дії щодо Олега Кіпера не повідомляли, а ні СБУ, а ні ДБР. Скандали навколо Кіпера також залишилися поза увагою вищого політичного керівництва України, а також Офіс генерального прокурора.

 Олег Кіпер та Ірина Кіпер
Олег Кіпер та Ірина Кіпер

Натомість викладених журналістами фактів достатньо для початку перевірки та відсторонення прокурора Кіпера від посади, щоб унеможливити його вплив на розслідування. Жодного кроку в цьому напрямку не зроблено й досі.

Ще 2 лютого журналісти програми Радіо Свобода «Схеми» повідомили, що Кіпер провів 10-денну новорічну відпустку за кордоном, а його дружина досі має діючий російський паспорт та індивідуальний номер платника податків рф.

Пізніше ЗМІ повідомили, що Ірина Кіпер майже 2,5 роки співпрацювала з російською організацією «Вестник Евразии», яку ФСБ використовує для вербування «перспективної молоді». Повідомлялося, що Ірина Кіпер входить у закриту базу даних рф, для доступу до якої потрібен спеціальний допуск. Це може свідчити про те, що Кіпер є «залегендованою особою» на росії.

У ЗМІ також з'являлася інформація про те, що у 2015 році Ірина Кіпер робила пластичну операцію.

До призначення головним прокурором Києва Олег Кіпер працював позаштатним радником Андрія Єрмака.

Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_3Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_4Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_5Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_6Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_7Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_8Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_9Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_10Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_11Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_12Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_13Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_14Зеленський хоче призначити очільником Одеської ОВА експрокурора Олега Кіпера_15

За часів Януковича Кіпер був заступником начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури, очолюваної Віктором Пшонкою.

У 2014 році потрапив під люстрацію, але поновився на посаді та отримав 800 тис. грн відшкодування завдяки рішенню нині ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва.

За Кіпером тягнеться й довгий корупційний шлейф. За даними Bihus.info, свого часу Кіпер привласнив і продав трикімнатну службову квартиру

В його автопарку Range Rover Sport, Toyota RAV4, Toyota Camry.

На двох з дружиною мають 3 квартири у столиці.

На Ірину Кіпер записана ще й база відпочинку у Буковелі.

Станом на 2020 рік прокурор декларував 5 млн гривень у криптовалюті та ще 25 млн заробітку дружини.

Журналісти також повідомляли, що Олег Кіпер є близьким другом ексзаступника генпрокурора Сергія Кізя.

 Сергій Кізь
Сергій Кізь

Це той самий Кізь, який звертався до Канади з проханням зняти санкції з Андрія Портнова та закрив справу проти ексмитника Ігоря Калєтніка.

 Калєтнік Ігор
Калєтнік Ігор


Українцям слід задуматися над тим, кого вони обирають у владу. Україною мають керувати ті, кому вона потрібна, а не ті, хто її обкрадає та намагався здати ворогам. Україну мають очолювати ті, хто воював за її незалежність.

Саме тому, проголошений "Останнім Бастіоном" курс на культурний, політичний, і врешті державний націоналізм має стати національною ідеєю, навколо якої згуртується численний етнос (дав. Гр. ἔθνος — «народ»), що проживає на території України.

Читайте також:
Політика
Геннадій Буткевич продовжує цікавитися урановмісними родовищами. І не покидатиме спроб отримати доступ до них.
вчора, 07:20
Політика
Платежі в «ДІЇ» проходять через компанію, яка має ознаки фіктивності
26 вересня, 08:44
Війна
Ми втратили величезну кількість часу. Втратили його насамперед через брехню. Наступ міг би бути багато ефективнішим і результативнішим.
25 вересня, 10:32
Війна
Ракети ATACMS та інші будуть. Але тоді і у тій кількості, як вирішать наші союзники, виходячи з власних стратегічних інтересів.
24 вересня, 14:42
Політика
Навіщо ми воюємо з рф, якщо їхні компанії монопольно обслуговують «Дію» та щедро «спонсорують» наших високопосадовців у Києві?
23 вересня, 12:26
Полтава
За кілька годин після нічної атаки на Полтавщину голова ВЦА Лунін проінформував окупантів про її результати.
20 вересня, 12:55