Зеленський хоче штафувати українців за зберігання дров без документів: адвокат пояснив деталі

ПОЛІТИКА
04 листопада, 10:00
Зеленський хоче штафувати українців  за зберігання дров без документів: адвокат пояснив деталі

Українці можуть опинитися за ґратами за зберігання дров без документів, що підтверджують їх походження.

Через зберігання дров без документів в Україні можна отримати від п'яти до семи років позбавлення волі. Такий закон було прийнято 10 жовтня Верховною Радою.

За словами адвоката Олексія Кінебаса, якщо закон почне діяти, то правопорушниками можуть стати ледь не всі мешканці сіл у Чернігівській області. Він зазначив, що комусь може загрожувати штраф, а дехто може отримати і кримінальну відповідальність. 

«Внесена нова стаття до Кримінального кодексу і Адміністративного кодексу - незаконне зберігання деревини. Тепер може бути або адміністративна, або кримінальна відповідальність просто за зберігання, перевезення або збут. Наприклад, дві особи, подружжя, зберігають дрова на суму понад 30 000 гривень, не мають документів, де вони ці дрова купили. Кримінальна відповідальність передбачена від п'яти до семи років», - підкреслив він у коментарі для «Суспільне».

Зокрема журналісти розповіли про 85-річну жительку села Ларинівки Ніну Шик, яка документів на зберігання дров не має. 

«Хлопці привезли, десь вони заготовили, по кущах полазили, я їм гроші віддала і поїхали. А якщо хочуть з документами, то хай держава возить нам дрова, я й документи буду зберігати», - зазначила вона.

Водночас адвокат додав, що наразі в Україні є кримінальна відповідальність за незаконну вирубку лісів.

«Законом змінено цю норму — стаття 246 викладена у новій редакції, і тепер кримінальна відповідальність передбачена за незаконне вирубування або пошкодження дерев, або чагарників, незалежно від того чи це ліс, чи це не ліс», - пояснив Кінебас.

У «Суспільному» зауважили, що вулиці та занедбані двори у північних селах Чернігівщини заросли чагарниками. Загалом саме клен американський може бути потенційними дровами для місцевих жителів. 

Зазначається, що узбіччя вулиць в селах Ларинівка та Бугринівка заповнені спиляними кленами. Однак адвокат каже, якщо без дозволу забрати цю деревину на дрова, то можна отримати адміністративну або кримінальну відповідальність. 

«Навіть якщо цих дров менше ніж на 30 000 гривень — це адміністративна відповідальність, там теж передбачені штрафи, якщо, наприклад, ви зберігаєте один стовбур, одне дерево, один якийсь пеньок — ця деревина має мати документи, де ви її взяли. До 100% жителів, які проживають в сільській місцевості, вони будуть особами, яких слід би було притягти», — пояснив юрист.

Кінебас додав, якщо шкоду за незаконну вирубку чи пошкодження дерев або чагарників кваліфікують як суттєву, то людина може отримати від 34 тисяч гривень штрафу до п'яти років позбавлення волі. 

За словами адвоката, все залежить від того, скільки коштує пошкоджена деревина та за яких обставин її вирубали. Він зауважив, якщо знищення дерев та чагарників буде кваліфіковано як таке, що спричинило значні наслідки під час воєнного стану, то людина може отримати суворіше покарання.

«Такі люди отримають від семи до 10 років. Для прикладу, за ненавмисне вбивство можна отримати від п'яти до восьми років максимум», - зазначив Кінебас.

Юрист наголосив, що більша частина жителів сіл у Чернігівській області є потенційними порушниками згідно з новими нормами, а також додав: 

«Цей закон не має жодних перехідних положень, це означає, що цей закон підписує Володимир Зеленський, він вступає в силу, потім до людини, яка зберігає дрова на 30 000 гривень приходять працівники поліції і є кримінальне провадження. Особа каже, я там придбав ці дрова влітку чи восени, чи взагалі минулого року, - це жодним чином його не звільняє від відповідальності, бо він зберігає дрова зараз. Це може призвести до адміністративної відповідальності або ж в залежності від обсягу, до кримінальної відповідальност».

Кінебас зауважив, що закон вже прийнято та підписано головою Верховної Ради, тому залишився лише один підпис Зеленського. 

«Сподіваємось, вето  буде накладено», - зазначив адвокат. 

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Опінії
Польське суспільство втомилось від українців. У своїй країні ми господарі, а за кордоном ми другий сорт.
15:29
Політика
Після приватизації Укрзалізниці, черга дійшла й до доріг.
10:41
Опінії
Українському суспільству вже точно час подорослішати та перестати зачаровуватися, щоб потім не розчаровуватися.
09:15
Політика
Вітчизняні можновладці та активісти-грантожери полюбляють експерименти над суспільством. Прикро, але результати їх чомусь не влаштовують.
07:15
Війна
Зеленський уникає обговорення теми «мобілізації», оскільки вона «токсична», а її критика вимагає вжиття заходів.
29 листопада, 17:18
Опінії
Оболонське ТЦК в м. Києві вже займається державним рекетом.
28 листопада, 11:30