Зеленський і "Слуги неукраїнського народу" розпродають державне майно під час війни

ПОЛІТИКА
21.06.2023, 11:31
Зеленський і "Слуги неукраїнського народу" розпродають державне майно під час війни

Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та зміну структури ФДМУ

Володимир Зеленський учора підписав закон щодо оптимізації структури Фонду державного майна України та відновлення великої приватизації (законопроєкт № 8250).

Відповідно до картки законопроєкту на сайті Ради, президент підписав закон 20 червня.

30 травня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №8250, який вносить зміни до закону "Про Фонд державного майна України" для його оптимізації.

Як пояснювали тоді у ФДМУ, законопроєкт має удосконалити структуру управління ФДМУ, дозволити уряду відновити велику приватизацію та підвищити ефективність роботи з майном, що перебуває під санкціями.

Згідно з новим законом, голова ФДМУ матиме право самостійно призначати та звільняти своїх заступників.

12 регіональних відділень-окремих юросіб стануть структурними підрозділами ФДМУ. Як пояснили у ФДМУ, це має призвести до більш чіткої та зрозумілої відповідальності за роботу ФДМУ та встановлення КРІ для підрозділів і ринкових зарплат для працівників.

Новий закон також змінює порядок роботи з майном, на яке накладено санкції:

  • за рішенням Вищого антикорупційного суду підсанкційне майно буде передаватися ФДМУ;
  • ФДМУ самостійно вирішуватиме, що робити з підсанкційним майном (тобто, приватизувати, передавати в оренду чи залишати в управлінні);
  • всі отримані кошти будуть направлятися на фінансування потреб України у відновленні через спеціальний фонд.

Крім того, новий закон:

  • забороняє особам, які перебувають під санкціями, та громадянам країн-агресорів обіймати посади керівників та членів наглядових рад державних підприємств;
  • скасовує необхідність погодження кандидатур керівників держпідприємств, що перебувають в управлінні ФДМУ, з місцевими органами влади;
  • на період воєнного стану, знімає обмеження на термін дії договорів оренди державного майна.

Верховна Рада також підтримала ініціативу ФДМУ щодо продовження терміну оренди державного майна до п'яти років.

До 1 квітня 2022 року Верховна Рада обмежувала можливий строк оренди часом дії воєнного стану + 12 місяців, але, як пояснили у ФДМУ, такі умови не стимулюють підприємців брати участь в орендних аукціонах.


Як продовжує грабувати країну під час війни Фонд державного майна.

Протягом двох тижнів у Києві було продано два торговельних центри.

Один продавав ФДМ, а інший - Фонд гарантування вкладів.  

Фонд держмайна продавав завод Електронмаш, на території якого знаходиться торговельний центр "Променада парк" плюс 16 поверховий офіс та ще багато чого, включаючи гуртожитки та бази відпочинку під Києвом.

Загальна площа лише "Променада парк" близько 40 тис. кв. 

Ціна, яку хотіли заплатити до війни близько 45 млн доларів, або близько 1 млрд грн.

Продали зараз за 120 млн грн. Або 4 млн доларів. Тобто ціну збили в 10 разів.

І фонд гарантування вкладів продає ТЦ "Магеллан" площею 6,9 тис. кв. м за понад 600 млн грн, або за понад 16 млн дол.

Наразі Зеленський і "Слуги неукраїнського народу" будують грандіозні плани щодо великої приватизації в Україні.

Днями стало відомо, що Фонд державного майна України ухвалив рішення ліквідувати 1278 державних підприємств із 2364, які перебувають в його управлінні.

У Фонді це аргументую тим, що 82% підприємств в управлінні – непродуктивні активи, які існують лише на папері та мають мільйони накопичених боргів.

У 2023 році ФДМ планує ліквідувати 347 підприємств, 2024 – 400, 2025 – ще 141. Ліквідація підприємств може зайняти від чотирьох місяців до 1,5 років.

До кінця 2023 року Фонд планує прийняти в управління ще близько 1200 держпідприємств.

На приватизацію Фонд планує виставити 288 підприємств.

Зеленський і

Фонд держмайна збирається вже цього року проводити аукціони з приватизації Одеського припортового заводу, ОГХК, Запорізький титано-магнієвого комбінату, виробника інсуліну «Індар» та енергетичного гіганту «Центренерго».

Роками ці підприємства були корупційною годівницею. ОПЗ, який Юлія Тимошенко відмовилася продати за $1 мільярд, відтоді доїли якісь схемачі. Так само, на «Центренерго» заробляв Ігор Коломойський, а з ОГХК навіть їхала титанова сировина до росії.

З одного боку, ці об’єкти треба продати за будь-яку ціну, бо вони є корупційним гнійником. З іншого боку, чи війна дійсно гарний час, аби отримати великі кошти? Якщо продати ОПЗ за 10-100 мільйонів доларів, завжди можна сказати, що ціна є заниженою.

Тут варто нагадати, що НАБУ оголосило у розшук ексголову Фонду держмайна Сенниченка.

Креатура голови держави Андрія Єрмака, яка роздавала за безцінь стратегічні підприємства, має постати перед судом.

Сенниченка призначили на посаду голови Фонду державного майна 19 вересня 2019 року 238 голосами "слуг неукраїнського народу", його кандидатуру безпосередньо подав на затвердження завгосп Президента України.

Нині ж Єрмак із Зе-командою на Банковій воліє мовчати щодо злочинної діяльності свого ручного protégé, тоді як НАБУ і САП висунули йому підозру у спробі встановлення контролю над низкою об'єктів.

Очолював угруповання ексголова Фонду державного майна України, який тричі виступав викривачем корупції, подаючи відповідні заяви до НАБУ. Насправді ж він усував "конкурентів" на підприємствах зі сфери ФДМУ, аби заробляти могла лише підконтрольна злочинній організації компанія», – прокоментували ситуацію у пресслужбі НАБУ.

Прийняття нового закону дозволило банді Зеленського-Єрмака зробити Фонд державного майна більш керованим та підконтрольним Офісу Єрмака. Тепер призначений очільник ФДМ матиме право самостійно призначати та звільняти своїх заступників, без будь-якого погодження.

ФДМУ самостійно вирішуватиме, що робити з підсанкційним майном, яке передано йому в управління (тобто, приватизувати, передавати в оренду чи залишати в управлінні).

Кандидатури керівників держпідприємств, що перебувають в управлінні ФДМУ, не будуть погоджуватися з місцевими органами влади. Про яку децентралізацію може йти мова ?

"Україна сподівається розпочати розпродаж конфіскованих російських активів цього року на приватизаційних аукціонах, щоб допомогти фінансуванню зусиль щодо відновлення країни" - , заявив голова українського Фонду державного майна Рустем Умеров.

Тобто, під час війни Зеленський і "Слуги неукраїнського народу" будуть продавати державні підприємства та конфісковані російські активи, а всі гроші підуть у корупційну годівницю Зеленського-Єрмака "Велике крадівництво".

У ці важкі, але певно доленосні для всіх нас часи, маємо нарешті утвердити власний порядок на своїй землі, адже нехтування природним станом речей упродовж останніх 30 років призвело до розмиття навіть декларованих чинним законодавством прав українців.  

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Вимагаємо від влади спрямувати бюджетні кошти на будівництво укріплень та інші першочергові потреби фронту
06 березня, 11:30
Політика
Сільську раду Старого Салтова після окупації відновлять за 62 мільйони.
26.06.2023, 08:25
Політика
Як маніпулюють цінами будматеріалів на "Великому крадівництві"
20.06.2023, 12:05
Політика
Відповідне застереження міститься в ухваленій 15 червня резолюції.
16.06.2023, 08:08
Політика
Як у 2022 році витрачалися бюджетні гроші на дороги. 40% від усіх проплат здійснили за закупівлями, яких немає на Prozorrо
23.02.2023, 10:20
Політика
Колишня фірма подруги голови Дніпропетровської ОВА Резніченка отримала новий контракт на утримання доріг на 16 мільйонів
23.12.2022, 15:55