Зеленський і Єрмак стали новітніми олігархами

10 червня, 09:05
Зеленський і Єрмак стали новітніми олігархами

Номінально державні компанії працюють на добробут конкретних приватних осіб.

Уряд 7 червня погодив примусове вилучення в інтересах держави Одеського нафтопереробного заводу, повідомив заступник голови АРМА Павло Великоречанін.

Заберуть 99,5766 % акцій підприємства, його боргові зобов’язання перед резидентами РФ, а також 100% ТОВ «»Енергія і газ Україна”.

АРМА повідомило також, що за дорученням президента агентство взяло участь у розробці урядом дорожньої карти подальшого розвитку та використання потужностей ОНПЗ, але деталей не надали. Очікують ще рішень уряду та РНБОУ.

У квітні ми наголошували, що мінекономіки пів року не може внести проєкт розпорядження уряду про примусове вилучення акцій НПЗ.

Підприємство групи «Лукойл» у 2013 році продали Сергію Курченку, проти якого з 2021 року діють безстрокові санкції. За даними YouControl, кіпрська компанія Empson Limited володіє 99,57% ПАТ «Одеський нафтопереробний завод». Фірма залишилася у спадок від Курченка російському державному банку ВТБ за борги.

Зеленський і Єрмак стали новітніми олігархами_1Зеленський і Єрмак стали новітніми олігархами_2Зеленський і Єрмак стали новітніми олігархами_3

Хто стоїть за кіпрською компанією?

АРМА залучило міжнародний розшук та впевнено, що росіяни є кінцевими бенефіціарами.

У державних органів не було консенсусу, як забирати актив. Пропонувалось витончене рішення: експропріювати за законом про примусове вилучення активів рф право вимоги за кредитом ВТБ. Тоді кредитор — Україна могла б забрати все майно без зобовʼязань. Актив пішов би до ФДМУ Віталія Коваля, людини президента, та очікував би на проведення конкурсу.

Але пішли іншим шляхом.

Забрали компанію цілком з її активами та пасивами за кримінальним провадженням та передали АРМА. З агентством чудово знаходить спільну мову заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма для накачування нафтовими активами «Укрнафти».

Скоріш за все, завод теж увійде в нафтову монополію, що вважає себе конкурентом «Нафтогазу України».

Для відновлення виробництва в Одесі потрібно близько 2 млрд грн. «Укрнафта» з її здатністю формувати мільярдні прибутки на паперах може потягнути проєкт.

Видається, що побудова вітчизняного концерну на кшталт польського Orlen триває. Напевно, формуються й група для керування нафтовою галуззю, що йде на заміну «Приват».

Така реальність: «Укрнафтою» керують одні клани, «Укргазвидобуванням» — другі, газорозподілом — треті.

Очільники групи «Нафтогаз» змінюються, а реальні власники залишаються. Тому компанії, формально державні, працюють на добробут конкретних приватних осіб.

Автор : Група 41
Читайте також:
Війна
За ці ж кошти можна було захистити значно більше територій.
вчора, 09:29
Світ
Після призову юнаки не зможуть вступити до вищих навчальних закладів, доки не завершать службу.
13 червня, 18:43
Опінії
На переговорах, судячи з заяви Лаврова, для «представників російської культури в Україні» вимагатимуть обов'язкові квоти в органах влади
13 червня, 17:28
Опінії
Щодо ведення сучасної війни наші сержанти та офіцери, мають самі їхати у країни НАТО та проводити курси.
13 червня, 15:47
Опінії
Ми як уламок російської імперії ніяк не можемо відірватися від орди, ухвалюємо ординські закони, даємо владу ординським опричникам
13 червня, 09:23
Опінії
Кожен день, коли країна не стає багатшою, наближає нас до майбутньої поразки в війні
06 червня, 10:15