Зеленський має повернути українських бранців Кремля додому — активісти

09.10.2020, 11:04
Зеленський має повернути українських бранців Кремля додому — активісти
Фото: Facebook

Громадські діячі закликають чинну владу України почути полонених, які вже сьомий рік перебувають у тюрмах окупантів.

З цією метою в суботу, 10 жовтня, відбудеться всеукраїнська акція "Нагадай про кожного", анонс якої оприлюднено у Facebook.

Наголошується, що команді Володимира Зеленського, яка нібито взяла на себе відповідальність за долю українських бранців Кремля, буде висунуто низку вимог.

Зокрема:

1. Прийняття закону про полонених, який зафіксує правовий статус та закріпить необхідну соціальну допомогу.

2. Прийняття закону про воєнні злочини, що дасть змогу імплементувати норми міжнародного права, підтвердивши спроможність України судити за міжнародні злочини.

3. Забезпечити сталу роботу комісії Кабінету міністрів із питань зниклих безвісти та дати змогу представникам родин зниклих брати участь у засіданнях.

4. Визначити відповідальну особу при Офісі президента з питань полону і зниклих безвісти для покращення комунікації між родинами полонених та зниклих, експолоненими й державними органами.

5. Забезпечити працівникам СБУ ефективну роботу у питанні збору інформації щодо обміну та правової оцінки дій звільнених.

Початок акції: 10 жовтня о 18:30. Місце збору учасників: м. Київ, пам'ятник Ярослава Мудрого (станція метрополітену "Золоті ворота").

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Черговий обмін військовополонених дозволив повернути додому 87 оборонців Маріуполя, а також 43 воїни із Донецького і Луганського напрямків.
07 березня, 19:03
Війна
Окупанти користуються інформаційними ресурсами проєкту «Хочу жить»
18.12.2022, 14:18
Війна
У Чернігівській області відбувся обмін полоненими, в межах якого Україна повернула з російського полону низку захисників Маріуполя
22.09.2022, 10:20
Опінії
Отже, далі, ми вже в Офісі Президента. Ми + вони. Чекаємо на зустріч.
18.10.2021, 13:25
Опінії
Про результати акції рідних і близьких українських полонених та зниклих безвісти на Донбасі
14.10.2021, 13:05