Зеленський не відповів, чи є гарантія передачі кордону з РФ під контроль України

УКРАЇНА
05.10.2019, 05:15

Володимир Зеленський ухилився від відповіді на запитання про те, чи Росія давала гарантії, що Україна контролюватиме свій східний кордон для проведення виборів на Донбасі

Про це повідомляє ВВС Україна.

Зеленський заявив, що пояснив про «формулу Штайнмаєра» доступно та конкретно.

«Що таке формула Штайнмаєра. Мені здається там все предметно, спокійно і доступно для кожної людини», – сказав Зеленський, спілкуючись із журналістами.

«А скажіть, чи давала Вам Росія гарантії, що вони віддадуть контроль над кордоном перед виборами? Чи це просто Ваші добрі побажання?» – перепитав Зеленського журналіст.

Зеленський уникнув відповіді, сказавши, що це побажання «кожного українця».

Журналіст ще перепитав, чи обіцяла РФ віддати контроль.

«Я вам розповідаю про все, що я говорив з Росією. Я відкритий, ви знаєте про все. Всі інші будуть підійматись в Нормандському форматі», – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, що голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, представник фракції «Слуга народу» Богдан Яременко проговорився, що депутати готові виконувати розпорядження з Москви.

Яременко заявив, що підготовкою законопроекту про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей займеться Верховна Рада за сприяння Офісу президента, але виключно за згоди Росії. «Це буде не тільки рішення Верховної Ради, але це буде узгоджена з Росією позиція. І наші спроби винести це питання на референдум теоретично можуть бути сприйняті Росією як спроба України не виконувати свої зобов’язання, і це може зірвати мирні домовленості. Ми маємо враховувати і таку можливу реакцію Росії», – зазначив нардеп.