Зеленський сам не служив, а інших прагне загнати в казарми: «гарант» вніс відповідний законопроєкт
Законопроєкт посилює відповідальність за ухилення від призову.
Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону № 3553 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку».
Автори законопроєкту пишуть, що цілями та завданнями проєкту є створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Також йдеться про забезпечення належного функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, запровадженого відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 грудня 2018 року «Щодо підсумків введення воєнного стану в Україні».
Де-факто створення нового виду військової служби – служби за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період. Та перегляд адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Що пропонує команда Зеленського.
Законопроєктом пропонується внесення до законодавства низки змін, зокрема щодо скасування військових комісаріатів і створення на їх базі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний буде надати відповідний військово-обліковий документ. Ці ж документи буде необхідно подати для участі в конкурсі на державну посаду. А резервістів зможуть призивати до лав Збройних Сил без оголошення мобілізації.
Це буде робитися по Указу Верховного Головнокомандувача ЗСУ, тобто президента, яким на сьогодні, як то прикро не було б, є комік Зеленський.
Указом же визначається строк, порядок і завдання такого призову.
Порушення правил військового обліку тепер тягне за собою штраф від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (30*17 = 510, 50*17 = 850 грн).
Повторне порушення, або вчинене в особливий період (він в Україні діє вже 6 років), тягне штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн). А порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне накладання штрафу від 1700 до 3400 грн, а для посадових осіб від 3400 до 5100 грн.
Законопроєктом також пропонується легалізувати примусове доставлення резервіста чи допризовника поліціянтами до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. І за ухилення від призову (у тому числі резервістів) пропонується карати на строк від трьох до п’яти років.
Ухилення від військового обліку буде каратися штрафом від 5100 до 8500 грн., а
ухилення резервіста від зборів буде каратися штрафом до 11 900грн, або виправними роботами до двох років.
Резервістів зможуть відправляти у дисциплінарний батальйон (при цьому це не стосуватиметься жінок – привіт рівність).
Вводиться поняття «Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів», який мають наповнювати місцеві органи влади у тому числі міграційна служба. Осново цього реєстру має стати Державний реєстр актів цивільного стану. В ньому окрім інформації про призовника/резервіста має бути інформація про родичів (дружину, чоловіка, батьків, дітей).
При цьому всьому резервістам гарантуються соціальні виплати, збереження житла, не нарахування пені та штрафів під час проходження служби.
Резервіста також не можуть призвати, якщо він має проблеми зі здоров’ям і це встановила лікарська комісія, трьох і більше дітей, виховує один дітей, доглядає хворих родичів для яких він є опіком, вчиться, має загиблих у війні на Донбасі родичів (у тому числі з добровольчих батальйонів) тощо.
На Державну прикордонну службу України покладено завдання надавати необхідні для забезпечення ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості що зберігаються в інформаційних системах Єдиного державного реєстру призовників. Відтепер призовник не зможе виїхати за кордон і буде затриманий і доставлений для проходження медичної комісії назад в країну.
Підсумок
Даний законопроєкт робить жорсткішими санкції за ухилення від призову. Також він фактично може сприяти створенню кишенькової армії президента. Адже гарант виключно своїми указами визначає порядок і строк призову резервістів. Під ударом зокрема можуть опинитися колишні учасники АТО, якщо вони проявлятимуть непокору до влади, то їх будь-коли можна буде призвати.
Цікавим є інший нюанс: у законопроєкті значиться від чийого імені він надійшов до Верховної Ради – це Анна Коваленко.
Тут коротка біографія автора законопроєкту
Жінка 1991 року народження. Працювала на радіо. У 2013 році закінчила магістратуру, пройшла курси у Женевському центрі політики безпеки (невідомо скільки були ці курси день, два, місяць). У 2013 році створила організацію «Антикорупційний рух України». А далі вона значиться як сотниця «39-ї сотні Самооборони Майдану». А ще згодом був кар’єрний злет – радниця одразу кількох міністрів: інформаційної політики Юрія Стеця, оборони: Степана Полторака, Валерія Гелетея, Михайла Коваля.
Була обрана до парламенту на останніх виборах від «Слуги народу», потім склала повноваження і стала заступником голови Офісу президента. У вересні 2019 року вона втрапила в скандал, заявивши, що саме через учасників АТО розпочалася війна на Донбасі.
Підкреслимо, що сам Володимир Зеленський не служив в армії й навіть не закінчив військову кафедру. При цьому одним із його гасел на виборах було скасування військового призову. Як бачимо, особа, яка не має уявлення про армію наділяється правами вирішувати долю учасників війни, резервістів та й просто мільйонів українців.