Зеленський відхилив петицію про регулювання обігу зброї

УКРАЇНА
06.09.2019, 12:06
Зеленський відхилив петицію про регулювання обігу зброї

Володимир Зеленський відхилив петицію про створення належної нормативної бази стосовно користування зброєю цивільним населенням.

Про це йдеться у офіційній відповіді Зеленського на петицію №22/053416-еп.

За словами Зеленського «легалізація» зброї в Україні є передчасною, незважаючи на велику кількість зброї, що знаходиться в незаконному обороті з-за тривалої військової агресії Російської Федерації. «Легалізація обороту в державі зброї вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана», – йдеться у відповіді Зеленського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незаконний обіг зброї – поштовх для легалізації

Ініціатором петиції №22/053416-еп була Українська асоціація власників зброї.

«Відсутність належного правового регулювання і єдиних для всіх правил володіння та використання цивільної зброї позбавляє саме законослухняних громадян дієвого засобу захисту свого життя та здоров’я від злочинних посягань.В той час як, за фактичної відсутності реального контролю, злочинці мають необмежений доступ до будь-якої зброї», – ішлося у петиції.

«Володіння цивільною зброєю, зокрема короткоствольною для самозахисту, має бути врешті-решт врегульовано відповідним сучасним Законом України «Про зброю», який встановить однакові для всіх чіткі, але водночас жорсткі правила і стане підґрунтям для правового регулювання сфери громадської і національної безпеки, усуне прогалини законодавства і відновить конституційний правопорядок в сфері обігу існуючої зброї», – додавали автори звернення.

Відповідь Зеленського почали критикувати в соцмережах.

«Люди підписали петицію з вимогою про порядок в правовій державі, а отримали відповідь про "легалізація обігу зброї" в міліцейській», – зазначив відомий адвокат Віталій Коломієць.

Відзначимо, що раніше у партії «Слуга народу» заявляли, що ідеологією партії є лібертаріанство, центральним принципом якого є мінімальний державний контроль за суспільством. Кілька днів тому група депутатів від партії «Слуга народу» внесла законопроект, який радикально обмежує свободу пересічних громадян у сфері комунікацій – включно з продажем сімкарт лише за паспортами. Після шквалу критику документ був відкликаний.