Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство

ВІЙНА
16 травня, 11:35
Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство

Воювати будуть всі?

Про це свідчить наказ Мінекономіки №8572, який публікує нардеп Олександр Федієнко.

Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_1

У списку заброньованих на найближчі пів року вказані такі компанії як «Гловоапп Україна» (доставка Glovo), «Фавбет Тек» (компанія зі схожою назвою приймає ставки на спорт), «ССМ» (рекламне агентство), «Віза Україна» (консультаційні послуги для бізнесу, власники – дві американські компанії), фірма «Агрі Чейн» (частина агрохолдингу «Астарта»).

Найбільш очевидний зв’язок з армією серед зазначених у документі фірм має лише компанія «Корт», яка займається розробкою систем РЕБ та безпілотників.

Нагадаємо, що власник Favbet Андрій Матюха постачає воду Верховній Раді та уряду.

За компанією Матюхи тягнеться шлейф скандалів: від ухиляння від сплати податків і влаштування підпільних казино до фінансування тероризму.

Діяльність напівпідпільної бізнес-імперії Андрія Матюхи періодично привертає увагу правоохоронних органів.

У 2014 році прокуратура Святошинського району Києва організувала перевірку законності діяльності мережі гральних закладів букмекерської компанії Favbet, яка діяла під прикриттям розповсюдження державних лотерей.

У рамках розслідування кримінального провадження за ст. 203-2 ККУ (заняття гральною діяльністю) правоохоронці провели низку обшуків, під час яких вилучили близько 100 одиниць комп’ютерної техніки.

Наприкінці 2016 року Служба безпеки України (СБУ) повідомила про «ліквідацію» найбільшої в Україні букмекерської контори «Фаворит». У повідомленні стверджувалося, що діяльність компанії фінансує терористичну діяльність на сході України.

Під час проведення слідчих дій за 28 адресами в офісних приміщеннях та за місцем проживання осіб, причетних до діяльності підприємства, правоохоронці вилучили майже тисячу одиниць комп’ютерної техніки, документацію, ігрові пристрої та понад сім мільйонів гривень готівки.

У січні 2020 року з'явилася інформація про ще один обшук у «Фаворит Спорт». Як повідомляла прокуратура Києва, перевіривши сайти favbet.com та favorit.com.ua, встановлено, що останній надавав незаконний доступ до азартних ігор.

Однак, попри гучні обшуки та заяви правоохоронних органів, ця гральна імперія продовжує існувати та активно розвиватися.

Наприкінці травня 2022 року проти Favbet Матюхи була розпочата жорстка інформаційна атака. У статті «Нічого особистого, тільки бізнес: українська букмекерська контора Favbet не платить податки і працює з росіянами?» журналісти звинуватили цю букмекерську компанію в діяльності без відповідної ліцензії та ухиленні від сплати податків на величезну суму.

Однак Матюсі вдалося вилучити подібні публікації про себе, хоча не всі ЗМІ погодились прикривати його незаконну і антиукраїнську діяльність.

І одночасно Матюха розпочав піар-кампанію Favbet, намагаючись перебільшити свою допомогу Україні.

Вони купують розміщення статей у рейтингових засобах масової дезінформації, де розповідають про свої звитяги на волонтерському фронті, а по суті здійснюють непряму рекламу.

Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_3
Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_5
Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_7
Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_9
Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_11

При цьому Favbet заявляє, що спрямовує на мілітарі-проєкти майже 70% всіх своїх ресурсів.

Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_13

Але ця інформація суперечить заявам самої групи компаній Favbet.

У 2023 році група компаній FAVBET сплатила в Україні 2,7 млрд грн податків, 465,7 млн ліцензійних платежів.

У FAVBET відзвітували і про кошти виділені на допомогу українському війську.

У 2023 році компанія виділила:

  • 57 млн грн на закупівлю 53 нових пікапів для комплектування перших у світі рот ударних БпЛА;
  • 10 млн грн на закупівлю 10 000 дронів-камікадзе;
  • 10 млн грн на закупівлю 5000 FPV-дронів;
  • 4 млн грн на збір «Безпечне небо»;
  • 5 млн грн на ліквідацію наслідків російського теракту на Каховській ГЕС.
  • 10 млн грн на безпілотні морські дрони Sea Baby для СБУ;
  • 21,3 млн грн на роту ударних БпЛА «Фаворит»;

Загалом це 117,3 мільйона гривень. Але у компанії зазначають, що станом на лютий 2024 року загальна сума допомоги українській армії від FAVBET перетнула позначку в 300 млн грн (не уточнюючи на які цілі було витрачено ще понад 180 мільйонів).

Зеленський забронював від мобілізації Glovo, Favbet та рекламне агентство_15

Лише задекларований чистий прибуток групи компаній Андрія Матюхи склав 1,6 млрд грн (в реальності він в рази більший). Отже, вони мали задонатити на ЗСУ не 300 мільйонів гривень, а мінімум 1 120 00 0000 гривень (70% від прибутку).

Але Матюха вважає українців ідіотами, які не вміють рахувати.

У той час коли свідомі малі і середні підприємці самі стали на військові рейки та забезпечують підрозділи ЗСУ, не розповідаючи про це на всю країну, FAVBET, ОККО та їм подібні «волонтери» заробляють надприбутки, використовують корупційні схеми розкрадання бюджетних коштів та ухиляючись від сплати податків.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Я цілком розумію військових, які відмовляються приходити на засідання цієї комісії, бо відвідувати подібні заходи – то не поважати себе.
12 червня, 15:01
Опінії
Навіщо Україні міністр, який не вірить в ефективність детінізації економіки?
12 червня, 10:28
Опінії
А часто призводить до військових переворотів.
10 червня, 15:25
Політика
Найєм звинуватив Шмигаля та уряд у системному зриві програм побудови оборонних споруд, захисної інфраструктури в енергетиці та будівництві
10 червня, 11:55
Опінії
Менеджер «найпотужнішого лідора світу» не приховує, що саме він керує Україною. «Квартальний» блазень лише маріонетка в його руках.
10 червня, 07:16
Політика
Єрмак подорожує світом коштом українських платників податків.
09 червня, 10:20