Зеленський здає території

ВІЙНА
18 травня, 12:21
Зеленський здає території

Із квітня 2024 року окупанти захопили більше території, ніж Україна звільнила за 3 місяці літнього контрнаступу 2023 року, - WP

Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.

Західні аналітики розповіли виданню, що територія, яку росія окупувала за останні кілька тижнів, більша за ту, що Україна повернула під час контрнаступу у 2023 році, і армія рф продовжує наступ.

росія відтісняє ЗСУ і вже змогла захопити фактично таку ж територію, яку українці відбили навесні-влітку минулого року. І, що найгірше, рухається далі вперед.

Зеленський здає території_1

«Росіяни прагнуть визначити вразливі місця українських сил, тиснучи на ЗСУ з усіх боків. Цей російський наступ може бути пов’язаний з відсутністю мобілізації в Україні: багато солдатів, яких призвали, все ще потребують навчання» — вважає Макс Бергманн, директор програми Європи, росії та Євразії Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Історик Джан Джентіле, вважає, що причина в іншому. Він вказує на семимісячну затримку Вашингтона з наданням додаткової допомоги Україні. Запаси артилерійських снарядів та інших боєприпасів дальньої дії закінчуються, а це перешкоджає обороноздатності України. 

«Напад з боку росії означає, що Україні доведеться перекинути сили, особливо на північ, а це може завадити силам оборони України підготуватися до власного наступу» — зазначає він. 

Також видання зазначає, що через російський наступ на Харківську область було евакуйовано кілька тисяч людей.

Журналісти вважають, що це вторгнення було навіть більш жорстоким і упевненішим, ніж у 2022 році.  Окупанти тиснуть на українську армію на великій географічній території.

Читайте також:
Новини
Її звинувачують у роботі на «виборчий штаб» партії путіна. Вона отримала за це понад 35 млн російських рублів.
11 червня, 13:20
Війна
СБУ опублікувала список співробітників, які перейшли на бік ворога в Криму. Але мовчить про зрадників, які залишалися на початок 2022 року
11 червня, 09:05
Економіка
Прислуга зрадника на чолі Міненерго, «Енергоатома» і ДІЯРУ заводять українську атомну енергетику у стан коми. Зе-влада активно цьому сприяє.
05 червня, 20:34
Опінії
Такого погрому російською агентурою, яка захопила Банкову, українська армія ще не знала.
31 травня, 17:17
Війна
Було лише одне показове, куди постійно запрошували Зеленського.
27 травня, 09:11
Війна
Український військовий заявив журналісту CNN, що у Липцях під Харковом не було «нічого підготовлено» на випадок наступу рф.
23 травня, 09:05