Зеленський здає території

ВІЙНА
18.05.2024, 12:21
Зеленський здає території

Із квітня 2024 року окупанти захопили більше території, ніж Україна звільнила за 3 місяці літнього контрнаступу 2023 року, - WP

Про це йдеться у матеріалі The Washington Post.

Західні аналітики розповіли виданню, що територія, яку росія окупувала за останні кілька тижнів, більша за ту, що Україна повернула під час контрнаступу у 2023 році, і армія рф продовжує наступ.

росія відтісняє ЗСУ і вже змогла захопити фактично таку ж територію, яку українці відбили навесні-влітку минулого року. І, що найгірше, рухається далі вперед.

Зеленський здає території_1

«Росіяни прагнуть визначити вразливі місця українських сил, тиснучи на ЗСУ з усіх боків. Цей російський наступ може бути пов’язаний з відсутністю мобілізації в Україні: багато солдатів, яких призвали, все ще потребують навчання» — вважає Макс Бергманн, директор програми Європи, росії та Євразії Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Історик Джан Джентіле, вважає, що причина в іншому. Він вказує на семимісячну затримку Вашингтона з наданням додаткової допомоги Україні. Запаси артилерійських снарядів та інших боєприпасів дальньої дії закінчуються, а це перешкоджає обороноздатності України. 

«Напад з боку росії означає, що Україні доведеться перекинути сили, особливо на північ, а це може завадити силам оборони України підготуватися до власного наступу» — зазначає він. 

Також видання зазначає, що через російський наступ на Харківську область було евакуйовано кілька тисяч людей.

Журналісти вважають, що це вторгнення було навіть більш жорстоким і упевненішим, ніж у 2022 році.  Окупанти тиснуть на українську армію на великій географічній території.

Читайте також:
Кримінал
Слідство звинувачує його у державній зраді та вимаганні 14,5 мільйона гривень.
12 вересня, 15:22
Війна
Міський голова Херсону Миколаєнко розповів про окупацію міста в 2022 році .
11 вересня, 09:01
Війна
Військова контррозвідка Служби безпеки викрила у лавах Сил оборони ще одного агента ФСБ.
21 серпня, 16:06
Війна
ЇЇ координував священник УПЦ (РПЦ ФСБ).
13 серпня, 12:38
Опінії
Від МВС до УДО: масштаби зради, що коштували Україні Криму.
11 серпня, 15:43
Війна
Правоохоронці затримали військового Повітряних сил, який готував російські удари по аеродромах базування F-16 та Mirage 2000.
30 липня, 16:05