Зеленський знищує українські ліси. Цієї осені лісівники висадили майже мільйон інвазійних дерев!

22.01.2024, 18:20
Зеленський знищує українські ліси. Цієї осені лісівники висадили майже мільйон інвазійних дерев!

Усі висаджені інвазійні дерева зарахували до президентської програми Зеленського «Зелена країна»

Пам’ятаєте, як Міндовкілля спочатку заборонило висадку 13 видів інвазійних дерев? А потім скасувало заборону прямо перед осінньою лісокультурною кампанією. Так от, лісівники цим, звісно, скористалися.

Восени 2023 ДП «Ліси України» висадили 945 000 інвазійних дерев. Від лісівників постраждали і Полтавщина, і Київщина, і навіть Закарпаття з Івано-Франківщиною. Найбільше ж дісталося південним областям Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській.

Як завжди, серед інвазійних дерев найбільшою популярністю у ДП «Ліси України» користувалися робінія (акація) та дуб червоний.

До речі, про негативний вплив дуба червоного на біорізноманіття лісів України науковці-ботаніки нещодавно випустили чудову статтю. Ще одне свідчення того, що між науковою думкою та діями лісівників – глибока прірва.

Усі висаджені інвазійні дерева зарахували до президентської програми «Зелена країна» (це той самий мільярд дерев Зеленського). Рік тому міністр захисту довкілля Руслан Стрілець та комісар ЄС з питань довкілля домовилися об’єднати українську та європейську програму з висадки дерев — однак в Україні вперто не звертають увагу на те, що в ЄС саджати інвазійні дерева заборонено.

Насамкінець: повертати заборону на висадку інвазійних дерев Міндовкілля вирішило максимально довгим шляхом – розробити методику, за якою тварини чи рослини можуть бути визнані інвазійними. А потім, за цією методикою, оцінювати дерева. Навіщо так довго, якщо щодо більшості інвазійних дерев є науковий консенсус? Натомість можна ж просто доручити лісівникам не висаджувати інвазійні дерева...

Тому найімовірніше, що цієї весни лісівники сплюндрують дику природу ще мільйоном нових чужинців. А може й більше.

Автор: Українська Природоохоронна Група - UNCG

Читайте також:
Політика
Обласна рада дозволила створити нові об'єкти для охорони червонокнижних рослин. На Полтавщині про подібний крок годі й мріяти.
29.12.2024, 11:45
Полтава
Пам'ятка природи «Пагорби на Рудці» невдовзі постане на теренах Полтавщини. Вона покликана зберегти у первісному стані рідкісні рослини.
25.12.2024, 13:45
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06.12.2024, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26.11.2024, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15.11.2024, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31.10.2024, 08:24