Зеленський знищує українські ліси. Цієї осені лісівники висадили майже мільйон інвазійних дерев!

22 січня, 18:20
Зеленський знищує українські ліси. Цієї осені лісівники висадили майже мільйон інвазійних дерев!

Усі висаджені інвазійні дерева зарахували до президентської програми Зеленського «Зелена країна»

Пам’ятаєте, як Міндовкілля спочатку заборонило висадку 13 видів інвазійних дерев? А потім скасувало заборону прямо перед осінньою лісокультурною кампанією. Так от, лісівники цим, звісно, скористалися.

Восени 2023 ДП «Ліси України» висадили 945 000 інвазійних дерев. Від лісівників постраждали і Полтавщина, і Київщина, і навіть Закарпаття з Івано-Франківщиною. Найбільше ж дісталося південним областям Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській.

Як завжди, серед інвазійних дерев найбільшою популярністю у ДП «Ліси України» користувалися робінія (акація) та дуб червоний.

До речі, про негативний вплив дуба червоного на біорізноманіття лісів України науковці-ботаніки нещодавно випустили чудову статтю. Ще одне свідчення того, що між науковою думкою та діями лісівників – глибока прірва.

Усі висаджені інвазійні дерева зарахували до президентської програми «Зелена країна» (це той самий мільярд дерев Зеленського). Рік тому міністр захисту довкілля Руслан Стрілець та комісар ЄС з питань довкілля домовилися об’єднати українську та європейську програму з висадки дерев — однак в Україні вперто не звертають увагу на те, що в ЄС саджати інвазійні дерева заборонено.

Насамкінець: повертати заборону на висадку інвазійних дерев Міндовкілля вирішило максимально довгим шляхом – розробити методику, за якою тварини чи рослини можуть бути визнані інвазійними. А потім, за цією методикою, оцінювати дерева. Навіщо так довго, якщо щодо більшості інвазійних дерев є науковий консенсус? Натомість можна ж просто доручити лісівникам не висаджувати інвазійні дерева...

Тому найімовірніше, що цієї весни лісівники сплюндрують дику природу ще мільйоном нових чужинців. А може й більше.

Автор: Українська Природоохоронна Група - UNCG

Читайте також:
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03
Життя
Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.
07 квітня, 08:48
Полтава
Нерестова заборона в області діятиме до кінця весни. Це дозволяє природоохоронцям кількісно відновлювати наявність прісних біоресурсів.
26 березня, 14:45