Зеленському на замітку: законність не буває вибірковою!

Опінії
02.08.2022, 19:12
Зеленському на замітку: законність не буває вибірковою!
Фото: Facebook

Масове збурення в експертному середовищі Facebook спричинив Указ нашого Ворьонка про втрату українського громадянства Геннадієм Корбаном.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Найкращі представники волелюбного українського народу (а хто ще може бути Facebook-експертом?) в один голос стверджують, що цей Указ є антиконституційним. Позаяк, згідно зі статтею 25 Основного Закону, громадянин України не може бути позбавлений громадянства.

Щоправда, якби експерти дочитали цю статтю до кінця, то вони зрозуміли б відмінність між позбавленням громадянства та втратою громадянства, позаяк Конституція гарантує право кожному на зміну громадянства. І якраз Геннадій Олегович цим правом і скористався.

Позбавлення громадянства, про яке йдеться в статті 25 Конституції, це примусовий акт щодо особи, який застосовується, здебільшого, як покарання за політичну чи релігійну діяльність. Що ж стосується втрати громадянства, то це – добровільний акт.

Тобто, коли особа набула громадянство іншої держави, тим самим заявивши (прямо, шляхом подачі відповідної заяви на ім'я Президента України, чи опосередковано) про своє бажання позбутись українського громадянства. Далі цитую статтю 19 Закону України "Про громадянство України":

«Підставами для втрати громадянства України є:

1) добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.

Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто».

Якщо Корбан, дійсно, має ізраїльський паспорт, то, тим самим, він опосередковано оголосив про своє бажання позбутись українського громадянства. Відтак, наш Ворьонок, видаючи Указ про втрату Геннадієм Олеговичем українського громадянства, діяв у повній відповідності з Конституцією України та Законом України про "Про громадянство України".

Інша річ – чому це трапилось лише зараз і чому про закон на Банковій згадали лише у випадку Корбана? Чому не видаються аналогічні укази про втрату громадянства сотнями інших достойників з числа відвідувачів Офісу Президента, які також мають іноземні паспорти?

Я вже не кажу про кричущий випадок видачі українського паспорта міжнародному аферисту Саакашвілі, який взагалі ніколи не звертався з заявою про прийняття його в українське громадянство і який вважає себе громадянином Грузії та грузинським політиком.

Бо законність не буває вибірковою: вона або є – і тоді законність поширюється на всіх, або її немає.
Читайте також:
Політика
У нас знову панує епоха нарваного малороса на Банковій. Дарма, що подібні можновладці погано знають навіть недавню історію України...
вчора, 20:34
Політика
Мир можливий не після перемоги України над РФ, а після знищення Москви. Цього поки не хочуть ні у Києві, ні на Заході, ні тим паче на Сході.
23 вересня, 17:18
Політика
Насуваються репресії у стилі літа 2011-го року на Печерському подвір'ї суду. Зе-команда відчула, що пахне смаженим?..
21 вересня, 21:52
Політика
Зеленський втягує Трампа в найбільш згадуване медійне поле — Україну.
20 вересня, 10:55
Опінії
Тримайте українці військовий комунізм
18 вересня, 07:45
Політика
На 2024 рік у бюджеті України закладено 1,5 млрд гривень для зйомки 53 фільмів і серіалів
16 вересня, 09:19