ЗеВлада планує зменшити кількість субсидій

ЕКОНОМІКА
20.02.2022, 13:42
ЗеВлада планує зменшити кількість субсидій
Фото: google

Українці за підсумками 2021 року заборгували за комунальні послуги 81,4 млрд грн.

Міністерство соціальної політики пропонує змінити Методику обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для надання соціальних послуг. Відповідний проєкт оприлюднила Федерація профспілок України.

Згідно з проектом, при обчисленні сукупного доходу сім’ї враховуватимуться доходи у грошовій формі, не лише в національній валюті, а й в іноземній валюті, отримані з будь-яких джерел як на території України, так і за її межами.

До сукупного доходу сім’ї додатково планується включити: грошові перекази, отримані із-за кордону інші доходи, відомості про які отримано від Державної податкової служби України й Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Водночас документом пропонується встановити, що особи не включаються до складу сім’ї отримувача соціальних послуг у випадку, якщо вони фактично не проживають разом.

Це можна зробити на підставі акту обстеження житлово-побутових умов, відомостей з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи, документально підтверджених даних проживання за іншою адресою (договір оренди майна, відомостей з місця навчання / роботи).

Нагадаємо, на сьогодні середній розмір субсидії становить близько 1700 гривень на місяць, але залежно від складу домогосподарства і умов проживання може становити й кілька тисяч гривень на місяць, що є суттєвою підтримкою конкретної сім’ї.

Згідно з даними Держстату, українці за підсумками 2021 року заборгували за комунальні послуги 81,4 млрд грн. Лише за грудень борги зросли на 8,7 млрд грн. При цьому за рік заборгованість зросла на 1,3 млрд.

Найбільші неплатежі у платіжках за газ, які включають послуги постачання та розподілу, – у грудні борги збільшились на 4,6 млрд, до 33,8 млрд грн. Крім того, суттєво зросли борги за тепло та гарячу воду: у листопаді борги були на рівні 23,3 млрд, а до кінця року – вже на рівні 26,6 млрд грн.
 

Читайте також:
Кримінал
«За попередньою інформацією, постраждалих в результаті вибуху немає».
26.04.2020, 11:39
Економіка
Два азійські деспоти із Пекіна та Москви не стидаються мити руки кров'ю поневолених народів і дурити Захід. Їхній бізнес приносить плоди.
12:23
Економіка
Кіоскери з Офісу пРезидента потужно присмокталися до державного корита. Війна знищила гальма, які обмежували українофобський «Квартал 95».
10 квітня, 08:29
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52
Економіка
Будапешт не має реальних претензій до Києва, бо всі вони вигадані для збереження рейтингу панівного режиму. Цим слід користатися.
09 квітня, 13:36
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15