Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків

15 квітня, 21:39
Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків

Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.

Про це йдеться у дослідженні команди біологів з Університету Кампінаш у Сан-Паулу, повідомляє міжнародне галузеве видання Popular Science. Зазначається, що під час мандрівок у джунґлях науковці натрапили на жаб Haddadus binotatus, які видають ультразвук у разі небезпеки.

Припускається, що, ймовірно, таким чином тварини намагаються відлякати хижаків. Бразильські науковці провели експерименти на ендеміках тропічних лісів у штатах Сан-Паулу, Ґояс і Амазонас, де ловили жаб, тримаючи їх за задні лапи для імітації хижого нападу.

«Земноводні широко розкривали рота і видавали крик. В основному його частота перевищувала 20 кГц і сягала 44 кГц. Однак деякі звуки знаходилися у діапазоні від 7 до 20 кГц. На нашу думку, ультразвук може відлякати тварин, здатних його чути, таких як кажани, гризуни та дрібні примати», — прокоментували свою розвідку дослідники.

Тим часом як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», рідкісну рибу із руками-плавцями виявили на дні Тихого океану. Рожеву істоту із рукоподібними плавцями відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Під час мусульманської експансії у VIII столітті на терени сучасної України прийшли чужинці. То були онуки Ноєвого сина Сіма.
29 вересня, 09:27
Історія
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 11:04
Життя
Комахи відкладають свої яйця всередину живих плодових мушок. Маленькі оси-шкідники під час вилуплення розривають носія, вбиваючи.
17 вересня, 19:22
Опінії
Поразка України у Перших визвольних змаганнях (1917-1922) боляче вдарила по історичній науці. Минуле нашого народу ворог став переписувати.
18 серпня, 09:37
Життя
Зазвичай у процесі еволюції частка літію у зірках зменшується. Але науковцям трапляються старі світила із високим вмістом цього металу.
11 серпня, 08:41
Життя
Двокрилі москіти-інтерсекси мають здатність долати інших, собі подібних, комах ефективніше за інсектициди. Експерименти довели це.
30 липня, 21:49