Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків

15 квітня, 21:39
Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків

Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.

Про це йдеться у дослідженні команди біологів з Університету Кампінаш у Сан-Паулу, повідомляє міжнародне галузеве видання Popular Science. Зазначається, що під час мандрівок у джунґлях науковці натрапили на жаб Haddadus binotatus, які видають ультразвук у разі небезпеки.

Припускається, що, ймовірно, таким чином тварини намагаються відлякати хижаків. Бразильські науковці провели експерименти на ендеміках тропічних лісів у штатах Сан-Паулу, Ґояс і Амазонас, де ловили жаб, тримаючи їх за задні лапи для імітації хижого нападу.

«Земноводні широко розкривали рота і видавали крик. В основному його частота перевищувала 20 кГц і сягала 44 кГц. Однак деякі звуки знаходилися у діапазоні від 7 до 20 кГц. На нашу думку, ультразвук може відлякати тварин, здатних його чути, таких як кажани, гризуни та дрібні примати», — прокоментували свою розвідку дослідники.

Тим часом як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», рідкісну рибу із руками-плавцями виявили на дні Тихого океану. Рожеву істоту із рукоподібними плавцями відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля.

Читайте також:
Світ
Під час дослідження проаналізовано майже 8000 записів про смерть чотирилапих улюбленців. Їх взяли у британських ветеринарних клініках.
13 травня, 12:34
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36