Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків

15.04.2024, 21:39
Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків

Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.

Про це йдеться у дослідженні команди біологів з Університету Кампінаш у Сан-Паулу, повідомляє міжнародне галузеве видання Popular Science. Зазначається, що під час мандрівок у джунґлях науковці натрапили на жаб Haddadus binotatus, які видають ультразвук у разі небезпеки.

Припускається, що, ймовірно, таким чином тварини намагаються відлякати хижаків. Бразильські науковці провели експерименти на ендеміках тропічних лісів у штатах Сан-Паулу, Ґояс і Амазонас, де ловили жаб, тримаючи їх за задні лапи для імітації хижого нападу.

«Земноводні широко розкривали рота і видавали крик. В основному його частота перевищувала 20 кГц і сягала 44 кГц. Однак деякі звуки знаходилися у діапазоні від 7 до 20 кГц. На нашу думку, ультразвук може відлякати тварин, здатних його чути, таких як кажани, гризуни та дрібні примати», — прокоментували свою розвідку дослідники.

Тим часом як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», рідкісну рибу із руками-плавцями виявили на дні Тихого океану. Рожеву істоту із рукоподібними плавцями відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07