Жалюгідне видовище

ВІЙНА
07.01.2023, 11:37
Жалюгідне видовище

«Адмірал Горшков» та нова гіперзвукова суперзброя росії проти Заходу

Західні фахівці зі скепсисом і сарказмом сприйняли загрозливу заяву кремлівського бункерного щура владіміра путіна про те, що він послав фрегат «Адмірал Горшков» у плавання світовим океаном, щоб показати, що на росії є ще «порох у порохівницях», тобто ракети «Циркон», яка за версією Москви гіперзвукові, і їх неможливо збити.

За твердженнями російської сторони, «Циркон» настільки швидкий, що може втекти від західних систем протиракетної оборони.

Тільки ось ефективність нової зброї ще не доведена і є великі сумніви щодо цієї рекламованої Кремлем путінської вундервафлі.

Про такі сумніви пишуть західні фахівці та журналісти. Зокрема, видання VICE, нагадує у зв'язку з цим, що російська «аналоговнєтна» ракета не може літати без американської електроніки. І якщо раніше у Москви не було проблем із придбанням технологій загниваючого заходу, то після введення масштабних санкцій проблеми виникли і дуже серйозні.

Тим часом путін назвав фрегат та гіперзвукову ракету перспективною зброєю. «Упевнений, що така потужна зброя надійно захистить росію від потенційних зовнішніх загроз та сприятиме забезпеченню національних інтересів нашої країни», - заявив кремлівський бункерний щур.

А колишній фейковий екс-президент дмітрій мєдвєдєв назвав запуск корабля з гіперзвуковою ракетою «головним новорічним подарунком, який змусить одуматися всіх, хто становить пряму загрозу для росії чи її союзників».

Однак ці пафосні заяви двох кремлівських карликів нікого не вразили. Більше того, на Заході більше схиляються до того, що за погрозами Кремля стоїть жалюгідна спроба приховати правду, яка стала очевидною усьому світу в Україні.

«Це надто вже гучні заяви на підставі одного корабля, який просто відправили плавати Атлантичним та Індійським океанами та Середземним морем зі зброєю, дія якої ще ніхто не бачив», саркастично зауважує VICE.

«Для функціонування російської зброї потрібна величезна кількість американської електроніки, а санкції та фактичне припинення ділових відносин Заходу з росією перекрили цей ланцюжок поставок», нагадало видання.

«путін вже кілька років заявляє про запуск нових і більш досконалих типів російських ракет. Ще одна з його страшилок - "Авангард", гіперзвуковий ракетний комплекс, призначений для використання з балістичними ракетами.

Стверджується, що «Авангард» може нести високоманеврену ядерну боєголовку, минаючи існуючі системи протиракетної оборони. Як і слова росії про «Циркон», ці заяви досі не мають доказової бази.

Москва також заявила, що працює над крилатою ракетою з ядерним двигуном під назвою SSC-X-9 Skyfall. Ракета використовуватиме ядерний двигун, щоб залишатися в небі практично необмежений час.

У 2019 році внаслідок аварії на Ноксинському ракетному полігоні в Арктиці загинули семеро людей.

Міжнародні спостерігачі зареєстрували витік радіації на полігоні. росія назвала те, що сталося наслідком вибуху ядерного реактора, але зовнішні експерти та співробітники американської розвідки вважають, що справжньою причиною і витоку, і загибелі людей стала аварія, пов'язана з розробкою Скайфолла.

В умовах, коли відкритих для росії міжнародних вод стає дедалі менше, а досвід розробки нової зброї залишає бажати кращого, плавання «Адмірала Горшкова» з його новою загадковою зброєю виглядає жалюгідною спробою демонстрації сили країни, яка переживає смугу невдач», - робить висновок VICE.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Злочинна діяльність 95-го Кварталу має бути розслідувана
07 травня, 18:29
Політика
Злочини та робота на росію Петрова з Івановим з «Ісландії», після якого СБУ вручить їм підозру в держзраді
06 березня, 17:09
Опінії
Єдине інтерв'ю, яке дав кремлівський диктатор західному журналісту, було з американським соціалістом Волтером Дюранті. Було це у 1929 році.
09 лютого, 07:18
Політика
Мерія міста Модена відкликала дозвіл після звернення української сторони.
09 січня, 16:47
Опінії
Займіть своїх дітей діалогами про серйозні речі. І перестаньте самі подавати поганий приклад.
07.12.2023, 15:33
Світ
Чи жертвуватиме КНР відносинами зі США заради дружби із РФ? Сі Цзіньпін сказав ствердно й упевнено: «Ні».
03.12.2023, 16:46