Жорстокі банди тероризують столицю Гаїті

КРИМІНАЛ
05.12.2022, 22:47
Жорстокі банди тероризують столицю Гаїті
Фото: google

Конкуруючі банди поділяють столицю Гаїті, викрадають, ґвалтують і вбивають людей. Вони кров'ю розмежовують свою територію.

За даними гаїтянських правозахисних груп, озброєні групи контролюють і тероризують щонайменше 60% столиці та її околиць. Вони оточують місто, контролюючи дороги вхід і виїзд. А ООН каже, що банди вбили тут майже 1000 людей від початку цього року.

По суті, держава не діє, оскільки люди страждають від криз, що накладаються один на одного. Майже половина населення — 4,7 мільйона гаїтян — стикаються з гострим голодом. За даними ООН, у столиці близько 20 000 людей перебувають у стані голоду, повідомляє ВВС.

Викрадення — це індустрія, що розвивається. За даними ООН, з січня по жовтень цього року було зареєстровано 1107 випадків. Для деяких банд це основний потік доходу. Сума викупу може становити від 200 доларів США до 1 мільйона доларів США. Більшість жертв повертаються живими – якщо сплачено викуп.

Навіть останній чинний президент Гаїті не був у безпеці у власному домі. Жовенеля Мойза вбили озброєні люди в липні 2021 року. Поліція звинуватила колумбійських найманців, близько 20 з яких були заарештовані. Але більше ніж через рік тут нікого не судили за натискання курка чи замовлення вбивства. Вбивство президента створило вакуум влади, який банди змагалися заповнити за допомогою своїх людей.

Експерти кажуть, що озброєні групи мають зв'язки з корумпованими політичними діячами — при владі та опозиції. Вони постачають бандам зброю, фінанси або політичний захист. Натомість угруповання виконують брудну роботу, викликаючи страх, підтримку чи нестабільність, якщо це потрібно. Заможні бізнесмени також мають зв'язки з бандами.

Якщо члена банди заарештовано, телефонний дзвінок від його спонсорів може звільнити його без затримки — і зі зброєю. Правозахисники кажуть, що злочинів багато, але покарання немає. На Гаїті діють банди, а не держава. Прем'єр-міністр Аріель Генрі навіть не може дістатися до свого офісу, оскільки територію контролюють озброєні групи, що вже казати про простих людей.

Читайте також:
Світ
Поліція Іспанії розкрила банду, яка керувала трьома нелегальними тютюновими фабриками, де експлуатувалися українці.
23 січня, 13:51
Світ
Акторові пред’являють звинувачення в ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчінс.
20 січня, 12:42
Кримінал
Девід Керрік знайомився з жертвами, використовуючи своє службове становище.
16 січня, 21:26
Полтава
У Горішньоплавнівській громаді затримано групу із 7 місцевих жителів на скоєнні злочинів у сфері обігу наркотичних засобів.
13 січня, 20:04
Світ
Ендрю Тейт — скандально відомий блогер, якого неодноразово звинувачували в женоненависництві та блокували в соцмережах.
12 січня, 20:15
Світ
Ізраїльська влада не контролює ситуацію на тимчасово окупованій території Палестинської держави, тому подібні випадки – химерна "норма".
06 січня, 15:42