Жорстокий наступний етап війни

Опінії
12 лютого, 17:25
Хто починає ?
Хто починає ?

Білі ходять перші та перемагають, або хто успішніше контратакує

Редактор міжнародних новин, який працює в Лондоні


Протягом більшої частини зими війна в Україні переросла в повільну, але надзвичайно жорстоку боротьбу вздовж нерівної лінії фронту довжиною 600 миль на південному сході.

Тепер і Україна, і росія готові піти в наступ.
росія, побоюючись зростання українського арсеналу із Заходу, йде першою.

Використовуючи десятки тисяч нових призовників у надії здобути перемогу над Україною, її війська атакують сильно укріплені позиції на понівечених бомбами полях і через випалені ліси на сході. Вони шукають вразливі місця, сподіваючись використати прогалини та готують основу для того, що Україна попереджає, що може стати найамбітнішою кампанією москви з початку війни.

Тепер Україна повинна захищатися від російського нападу, не вичерпуючи ресурсів, необхідних для проведення власного наступу.

Київ навчає тисячі власних солдатів за межами країни та намагається накопичити важке озброєння та боєприпаси перед наступом, покликаним «зламати кістки» російській армії, заявив колишній директор Ради національної безпеки України Олександр Данилюк.

Військові аналітики кажуть, що вони, ймовірно, спробують розділити ворожі сили на дві зони, сподіваючись прорвати російські лінії на півдні та поставити під загрозу свої лінії постачання, що виходять з Криму.

«Немає жодних сумнівів, що обидві сторони хочуть перейти в наступ, — сказав Мік Раян, генерал-майор австралійської армії у відставці, який працює в Інституті Лоуі, науково-дослідного інституту, — але насправді все зводиться до того, наскільки потужні обидві сторони, і тут лише вони мають дати відповідь».

Де росія може атакувати

Жорстокий наступний етап війни_1

За допомогою західної розвідки, комерційних сателітів і мережі партизанів, які працюють над підривом російської окупації, високопоставлені українські чиновники заявили, що безпосередні наміри москви стають у центрі уваги.

Вони скупчують десятки тисяч солдатів, у тому числі призовників із масової мобілізації минулої осені, просто за межами радіуса дії високоточних ракет американського виробництва. Формування припускають, що вони могли готуватися до оточення українських сил, розташованих у Донецькій і Луганській областях.

Колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що очікує, що російська армія спробує захопити Донбас, а потім «оголосить про завершення спецоперації» і викличе переговори.

Але, зазначив він, це буде третя спроба росії захопити Донбас з початку війни; обидва перші зазнали невдачі.

Британське оборонне розвідувальне управління заявило у вівторок, що росія намагалася розпочати «великі наступальні операції» з початку минулого місяця, але їй «вдавалося завоювати лише кілька сотень метрів території на тиждень» через брак боєприпасів і маневрових підрозділів.

Україна може дозволити собі тактичні відступи, на думку військових аналітиків, якщо не ризикує зазнати повного розвалу своїх ліній у спосіб, який призведе до того, що її війська потраплять в оточення.

Будь-яка битва за серйозний прорив українських ліній почнеться з ще більш інтенсивного російського артилерійського обстрілу, бомбардувань штурмовиків і вильотів низьколетючих вертольотів, сказав Сергій Грабський, колишній полковник української армії та коментатор війни за Українські ЗМІ. За його словами, за цим, ймовірно, підуть танкові та піхотні наземні штурми через буферну зону між лініями траншей.

«Основні зусилля будуть спрямовані на землю, де росіяни використовуватимуть свою традиційну тактику, масове зосередження танків, бронетранспортерів і дуже інтенсивний артилерійський вогонь», – сказав пан Грабський.

Вважається, що росія хоче діяти швидко, а президент путін тисне на свого новопризначеного командувача в Україні, генерала Валерія Герасимова, щоб захопити територію та продемонструвати успіх вітчизняній та міжнародній аудиторії після місяців ганебних невдач.

росія стикається з іншим тиском часу. Західна зброя, яка може мати значення в боях, така як німецькі танки Leopard та американські бойові машини піхоти Bradley, була обіцяна, але ще не надійшла.

москва стежить за оголошеннями про постачання зброї Заходом, сказав пан Данилюк, колишній радник з питань національної безпеки, і хоче бути «впевненою, що вони зможуть діяти, перш ніж ми отримаємо те, чого хочемо».

Де Україна може атакувати

Жорстокий наступний етап війни_3

Карти України, на яких показано можливі українські контрнаступи на південному фронті.

Україна має обмежені перспективи просування на сході, де росія має укріплені позиції та створила лінії постачання з 2014 року. Щоб просунутися деінде, Україні потрібно стримувати російський наступ, зберігаючи війська та техніку.

Найперспективніший контрнаступ України – на півдні, вважають аналітики.
Значна частина окупованої росією території знаходиться в радіусі дії ракет HIMARS, що змусило росію перемістити свої склади боєприпасів, командні центри та інші важливі припаси далі від фронту.

Мелітополь був би очевидною мішенню для українського наступу: місто розташоване на перетині двох основних автомагістралей і важливої ​​залізничної лінії, що робить його критичним для постачання російських військ на півдні.

Якщо Україні вдасться розколоти російські сили, то це значно послабить контроль росії над Херсонщиною. Без шляхів постачання зі сходу російське підкріплення могло прибути лише через Крим — набагато довший шлях, який знаходиться в зоні дії ракет HIMARS.
Але рухатися вперед буде складно. росія вибудувала оборону по всій лінії фронту, а найгустіша мережа окопів і протитанкових пасток – навколо Мелітополя.

Військові аналітики та колишні українські силовики вказують на так званий сухопутний міст росії, який тягнеться через південь України від російського кордону до Кримського півострова, як на найпривабливішу ціль для українського контрнаступу.
росія також вважає, що це, ймовірно, буде лінія атаки, заявила речник Південного військового командування України Наталія Гуменюк.

Вони залучають більше солдатів для захисту спішно зведених оборонних позицій, але вона сказала, що Україна змогла обмежити їхню здатність залучати важку техніку.

«Ми бачимо, що вони накопичують якусь техніку навколо Мелітополя і в Криму, але вони не можуть її наблизити», - сказала вона в інтерв'ю. «Вони б хотіли, але наші сили не дають їм шансу».

Київ сподівається, що Захід швидко надасть артилерію більшої дальності, яка дозволить його силам знову порушити позиції росії, як вони це зробили, коли Україна відбила частину півдня, включаючи місто Херсон, у листопаді.

Той наступ був чітко переданий по телеграфу. Цього разу Україна хоче змусити росію здогадуватися, де і коли вона може завдати удару.

«росіяни чекають активних дій з нашого боку на півдні», – сказала пані Гуменюк. «Ми підтримуємо цю напругу. Так ми деморалізуємо ворога».

Успішний штурм відкритого степу між поточною лінією фронту та окупованим росією містом Мелітополь, наприклад, розрізав би контрольовану росією територію в Україні на дві окремі зони, що значно ускладнило б і без того напружену логістику росії.

Україна, сказав пан Грабський, український військовий аналітик, буде поєднувати наземний наступ з дальніми ударами, спочатку пом’якшуючи оборону шляхом обстрілу точними артилерійськими снарядами та ракетами командних бункерів, гарнізонів і складів боєприпасів.

Тоді він намагатиметься прорвати російські лінії та швидко маневрувати, хоча росіяни міцно закріпилися на півдні та, ймовірно, чинили б жорсткий опір.

Автори: Марк Сантора, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон


 

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Війна
Російське міністерство нападу та агресії мобілізувало понад 350 тисяч чоловіків, аби захопити село Курдюмівка і болота під Кремінною.
07 квітня, 17:47
Війна
Російський окупаційно-терористичний контингент зазнав занадто великих втрат у живій силі та техніці, аби здійснити навіть оточення міста.
24 березня, 18:56
Опінії
Нехай Сонце посміхається невтомним продовжувачам справи м'язистого Арея. Фарту та оберегу від степової української Оранти!
19 березня, 16:01
Війна
Збройні Сили України мають план із масштабного знекровлення російських окупантів. Деяким медійникам краще помовчати!
12 лютого, 18:13
Опінії
Між військовослужбовцями російсько-окупаційних військ і так званих найманців ПВК «Вагнера» була повна відсутність координації та взаємодії»
07 лютого, 11:05
Війна
росія використовує територію Білорусі для підготовки мобілізованих солдатів
02 лютого, 13:15