Журналіст: Цинцадзе служила не Україні, а закордонним урядам

УКРАЇНА
10.07.2019, 09:56
Журналіст: Цинцадзе служила не Україні, а закордонним урядам

Журналіст, медіа-менеджер, голова Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук вказав на промахи української зовнішньої політики впродовж останніх років.

Зокрема Кухарчук оцінив діяльність віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, коментуючи нещодавній інцидент, коли Цинцадзе не пустили на саміт Україна-ЄС.

«Климпуш-Цинцадзе за час своєї роботи в уряді має чи не єдине помітне досягнення: тепер її посада називається не віце-прем'єр, а віце-прем'єрКА з питань євроінтеграції. Тому її дотепний недопуск до Саміту Україна-ЄС, звісно, ніяк суттєво не вплинув на взаємини України та ЄС». – Зазначив Кухарчук на своїй сторінці Facebook.

Журналіст додав: «А взагалі-то в уряді є системний баг в контексті міжнародної політики і євроінтеграції зокрема. За міжнародну політику згідно Конституції відповідає президент країни. У тому числі через делегованого ним главу МЗС. Але у нас окрім цього за часів Порошенка-Гройсмана була створена якась дивна вертикаль "з питань європейської інтгерацій". Вгорі - віце-прем'єр з питань європейської інтеграції; а донизу - у кожного міністра - персональний заступник з питань європейської інтеграції. І що важливо - в багатьох випадках ця вертикаль керувалася і керується не президентом, не прем'єром, а брюсельськими бюрократами та міжнародними фондами. І до речі зарплати вони отримують з коштів, які надхоять від іноземних урядів у формі технічної допомоги у державний бюджет. А тому і служать вони далеко не завжди народу України, а урядам тих країн, чиї платники податків їх годують».