Журналісти Bihus.Info заявили, що СБУ продовжує за ними стежити

ПОЛІТИКА
06 лютого, 11:46
Журналісти Bihus.Info заявили, що СБУ продовжує за ними стежити

Журналісти продовжували помічати стеження за офісом редакції.

Журналісти Bihus.Info продовжували фіксувати невідомих осіб, що стежили за ними, під час підготовки матеріалу про прослуховування команди працівниками Служби безпеки України.

Про це повідомляє  журналістка проєкту Bihus.Info Аліса Юрченко в ефірі «Радіо Свобода».

«Ми продовжували помічати шпигунів під офісом. Тобто типові топтуни, які ходили навколо офісної будівлі. Коли ми їх запитували, що вони там роблять, вони не могли чітко відповісти на питання, чого вони заблукали і просто намотують круги навколо офісу. Знову ж таки, машини з фейковими номерними знаками, все це продовжувалось. Можливо, попередні пару днів менше, але до того, поки ще не було зрозуміло, що ми точно виходимо з цим матеріалом, то було активно, так».

Коментуючи встановлені під час розслідування факти стеження за редакцією, вона каже, що це грандіозне порушення прав людини і втручання у приватне життя та тиск на редакцію. Утім, хто саме є замовником цієї справи, у команді поки сказати не можуть.

Що передувало:

  • 16 січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, здадуть тести на вживання наркотиків.
  • 5 лютого журналісти-розслідувачі Bihus.Info повідомили, що ідентифікували тих, хто встановив приховані камери у готельні номери для стеження за редакцією. За операцію відповідав департамент захисту національної державності СБУ.

  • 31 січня Володимир Зеленський звільнив начальника департаменту захисту національної державності Служби безпеки України Романа Семенченка.
  • 5 лютого Служба безпеки України заявила, що керівництво прийняло кадрові рішення щодо свого департаменту і що серед клієнтів наркодилерів «виявили окремих співробітників Bihus.Info».
Читайте також:
Політика
Так уже склалося в історії людства, що той, хто володіє інформацією, — панує у світі. Ось, чому нині множиться брехня і пропаганда.
29 березня, 13:41
Політика
Після звільнення Залужного Зеленський провів закриту зустріч з «обраними» журналістами
09 лютого, 11:10
Опінії
Проблема України – не Бігус чи Ніколов. Ми лише дзеркала. Проблем у нас дві – окупанти і корумпанти.
19 січня, 10:17
Опінії
Страшно подумати, що завтра в мережі опублікують запис засідання Ставки
17 січня, 15:24
Опінії
Якому дегенерату прийшла в голову така ідея по залякуванню журналіста?
15 січня, 11:00
Опінії
Аферист Юрчишин засуджує журналістів, які публікують особисті листування народних обранців, які в робочий час замовляють повій.
22.12.2023, 11:53