Зімбабве забороняє критику уряду перед серпневими виборами

СВІТ
02 червня, 16:25
Зімбабве забороняє критику уряду перед серпневими виборами
Фото: google

Новий закон про кримінальну відповідальність за «навмисне завдання шкоди» національним інтересам країни, викликає побоювання опозиції.

Парламент Зімбабве заборонив критику уряду перед серпневими президентськими та парламентськими виборами, а за порушення нового закону передбачено покарання до 20 років ув'язнення.

Законопроєкт про внесення змін до кримінального кодексу, широко відомий як «патріотичний законопроєкт», містить пункт, який передбачає кримінальну відповідальність за «навмисне заподіяння шкоди суверенітету та національним інтересам Зімбабве».

Опозиційні активісти стверджують, що закон, який було прийнято пізно ввечері в середу, призначений для покарання громадян, організацій громадянського суспільства та політичних противників провладної партії Zanu-PF.

Це викликало побоювання, що уряд може розпочати придушення інакомислення перед загальними виборами 23 серпня, коли президент країни Еммерсон Мнангагва балотуватиметься на другий термін.

Головним суперником 80-річного чоловіка є 45-річний Нельсон Чаміса, юрист і пастор, який очолює новостворену Громадянську коаліцію за зміни (CCC). Національний речник CCC Фадзайі Магере, також юрист, заявила, що закон небезпечний і спрямований на закриття демократичного простору напередодні виборів.

Читайте також:
Політика
Корумповані правоохоронці намагаються втрутитися в діяльність ліцензованого ЗМІ «Останній Бастіон», який викриває їх протиправну діяльність
22 листопада, 14:30
Опінії
На журналіста напали ті, хто боїться навіть їздити на фронт, ті, хто нічого не робить для захисту держави.
20 листопада, 09:54
Політика
Бізнес-партнер Єрмака Шарапов погрожує ЗМІ судами
26 серпня, 06:43
Політика
Майже 20 років поспіль триває рішуча боротьба за демократію, яка, ймовірно, наближається до поворотного моменту.
14 квітня, 22:18
Політика
Команда Зеленського профінансувала ЗелеМарафон на 500 млн грн з бюджету
14 квітня, 12:40
Політика
В Україні Нацрада має право закривати ЗМІ без рішення суду вже сьогодні
31 березня, 10:02