Зловживання алкоголем, масове дезертирство, парацетамол від усіх недуг.

ВІЙНА
08 листопада, 11:07
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Нардепка Безугла поділилася інформацією про те, як проводиться навчання мобілізованих на Рівненському полігоні ЗСУ

Вона повідомила, що спілкувалася з військовослужбовцями, які проходять навчання на цьому полігоні.

Ось що вони кажуть:

1. У сертифікаті про завершення курсу були вказані предмети, які взагалі не викладалися: правова підготовка, міжнародне гуманітарне право, статути Збройних сил України, психологічна підготовка, навички виживання.

2. Від усіх хвороб лікар прописує парацетамол. «У мене цілий місяць був задушливий кашель, я просив обстежити бронхи та легені, оскільки вже тричі хворів на пневмонію. Без відповіді. Мене просто відправили назад на плац. Я подав рапорт на медичний огляд, але командир роти його не прийняв», - ділиться боєць.

3. Часто були відволікаючі від навчання обов’язки. Солдат зобов’язували розвантажувати дрова, копати ями, розвантажувати запаси для кухні, розбирати піддони.

4. Стрільби проводилися хаотично. Ті, хто не вмів стріляти, просто інтуїтивно натискали на спуск. Нічна стрільба — ніхто не розумів її цілі. «У мене проблеми із зором, я не бачив прицілу, тому просто відстріляв боєприпаси», - розповідав новобранець.

5. Самовільні залишення частини відбувалися щодня. Іноді йшло до 14 осіб за ніч. Кажуть, що бувало і більше.

6. Направлення в бригади, отримані одним із мобілізованих, у навчальних закладах просто ігнорувались. «Мені сказали, що не варто на них розраховувати. Людей відправляють лише в вісім бригад з сумнівною репутацією. Когось відправляють в піхоту без оцінки, деяким вдається потрапити в підрозділи безпілотників».

7. Пияцтво в навчальному таборі було доволі поширене. Якщо спіймають, залишають на ніч в ямі. «Офіційних покарань не було, ймовірно, тому що керівництво не хотіло псувати статистику», - стверджує військовослужбовець.

8. Бліндажі були недоступні для укриття. При повітряній тривозі просто виходили з наметів спати на вулиці в спальниках.

9. Шикування 6 разів на день, стояли по 20-30 хвилин. На обурення ротаційний відповідав грубо і казав, що будуть стояти стільки, скільки накажуть.

Останній Бастіон нагадує читачам, що через брак людей на фронті навчання ЗСУ у Польщі скоротили. В деяких випадках до тижня.

Польські військові, які разом з українськими офіцерами беруть участь у програмі підготовки військових ЗСУ, розповідають, що необхідність поповнювати особовий склад на фронті впливає на навчання захисників та його ефективність, інформує Defense On.

За даними ЗМІ, курси для захисників, які були розраховані на кілька місяців, тепер проходять за 1-2 тижні, підготовка офіцерів штабу триває 21 день, а колективна підготовка взводів і рот — взагалі тиждень.

Ще однією важливою проблемою Сил оборони є питання забезпечення — війську не вистачає зброї та транспорту, зокрема й для навчань. Український ОПК не може повністю задовольнити потреби захисників, тож джерелом поповнення втрат є насамперед допомога партнерів. 

Один з польських командирів пояснив, що така ситуація обмежує можливості підготовки, завдання якої — якнайшвидше підготувати бійців. 

У ЗСУ тим часом наголошують, що через бюрократичні бар'єри важко оцінити рівень бійців, які прибувають на навчання. Вони можуть володіти застарілими навичками, або ж їх навички взагалі не відповідають очікуванням інструкторів. Тому наставники повинні проявляти гнучкість, аби коригувати процес навчання. Окрім того, є досвідчені солдати, які не мають знань у галузі використання сучасних технологій, наприклад, БпЛА. Вони потребують додаткової підготовки. 

Тим часом у Генштабі розповідають, що у навчальних центрах ЗСУ з листопада збільшено терміни проведення базової загальновійськової підготовки — з 30 днів до 1,5 місяця.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Основою незалежності будь-якої держави є вміла зовнішня політика й успішна економіка. Армія потрібна, коли не вдається гарантувати безпеку.
вчора, 08:26
Політика
Зеленський пропонує Заходу ресурси України за допомогу, -Politico
08 листопада, 18:01
Політика
Рекордсмен по перетину кордону Андрій Смирнов, ексзаступник голови Офісу президента України.
08 листопада, 09:21
Опінії
Чи готова наша відповідь на щоденні атаки російської федерації «шахедами» на наші міста?
07 листопада, 16:03
Політика
Після 2014 року авіасполучення між Україною та росією було зупинене, тому у більшості поїздок Татаров діставався Москви з Києва через Мінськ
07 листопада, 15:01
Позиція
Порятунок для України – це перемога Трампа з наступним введенням санкцій відносно українських чиновників, які розкрадають ЗСУ.
06 листопада, 10:00