ЗМІ: Французькі нейрохірурги проводять операції бійцям сил АТО

УКРАЇНА
07.10.2014, 07:03
ЗМІ: Французькі нейрохірурги проводять операції бійцям сил АТО

Після серії операцій в Україні французькі нейрохірурги запросили на навчання до Франції дипломованих українських хірургів-ортопедів.

Французькі нейрохірурги провели в Україні кілька надскладних операцій бійцям АТО і готові ділитися досвідом зі своїми українськими колегами.

Про це йдеться в статті французького журналу Paris Match.

«Професор, завідувач кафедрою хірургії верхніх кінцівок і периферичних нервів Європейського лікувального центру імені Жоржа Помпіду в Парижі Емануель Масмежан влітку провів кілька серйозних надскладних операцій на зап'ястях бійцям спецпідрозділу СБУ», - повідомляє видання.

За словами професора, в Україну його запросили представники Асоціації Медичної і Благодійної допомоги «Франція-Україна» (Aide Mеdicale & Caritative France-Ukraine).

Paris Match пише, що французького лікаря захопила відданість українських бійців своїй Батьківщині та величезне почуття патріотизму.

Французький професор оглянув кількох поранених, у тому числі прикордонників, які потрапили в полон до росіян, бійців спецпідрозділу СБУ, які брали участь у бойових діях на сході України. Емануель Масмежан прооперував трьох снайперів спецназу СБУ, йому асистували українські нейрохірурги, пише видання. На його думку, українські лікарі-ортопеди мають хороший рівень, але балістичні травми дуже специфічні.

«Кульові або осколкові ураження ламають кістки, які, роздроблюючись, часто наносять важкі травми м'яким тканинам, судинам і нервовим стовбурам, тому операції після таких поранень дуже складні», - розповіла виданню представник благодійної асоціації Вікторія Ванджура.

За її словами, реконструктивна хірургія залишається єдиною можливістю відновити функціональність, запобігти важкій інвалідності й повертає пораненого до повноцінного життя.

Після серії операцій французькі нейрохірурги і представники Асоціації Медичної і Благодійної допомоги «Франція-Україна» домовилися про обмін досвідом.

«До Франції були запрошені кілька дипломованих українських хірургів-ортопедів, які згодом зможуть допомогти пораненим в Україні, оскільки у Франції подібні операції коштують дорого», - зазначив ще один представник асоціації Ролан Карбонель.

Згідно з домовленостями, перші п'ять українських лікарів прибудуть до Франції в листопаді.

Нагадаємо, крім Франції допомогу в лікуванні бійців сил АТО надають госпіталі бундесверу Німеччини. Допомогу в лікування постраждалих від бойових дій на Донбасі також пропонували Чехія, Грузія та Естонія.

Відділ моніторингу «Останнього Бастіону»