ЗМІ: мера Праги хотіли вбити отрутою, яку привіз співробітник російських спецслужб

СВІТ
27 квітня, 18:05
Замах може бути пов'язаний зі знесенням пам'ятника радянському маршалу
Замах може бути пов'язаний зі знесенням пам'ятника радянському маршалу
Фото: bbc.com

Три тижні тому до Праги прибув чоловік із російським дипломатичним паспортом, у портфелі якого могла бути отрута рицин для замаху.

У Празі під охорону взяли мера міста Зденека Гржиба та главу району Прага-6 Ондржея Коларжа, які були ініціаторами знесення пам'ятника радянському військовому Івану Конєву.

Про це повідомляє чеське медіа Respekt із посиланням на власні джерела.

Чеські журналісти повідомили, що в Прагу прибув співробітник російської спецслужби з отрутою для замаху на Гржиба на Коларжа.

Зазначається, що три тижні тому до Праги з Росії прибув чоловік із російським дипломатичним паспортом, якого зустріли на автомобілі російської дипустанови та відвезли до посольства. У його портфелі могла бути отрута рицин для замаху.

В інтерв'ю радіо «Ехо Москви» мер Праги Грижб заявив, що на прохання поліції він не може говорити про те, як правоохоронці дізналися, що на нього готують замах.

«Усе, що я можу сказати, це те, що встановлено це було під час католицького Великодня. Отже, понад два тижні тому», — додав Грижб.

Мер поінформував, що він не може зараз нічого підтверджувати чи спростовувати, зокрема те, що до справи причетні російські спецслужби. Він додав, що його будинок охороняє поліція, а на роботу він їздить лише на авто, а не громадським транспортом, заради безпеки.

На питання, чи пов'язує він замах зі знесенням пам'ятника радянському офіцеру, відповів:
«Як мер Праги, я все ж не можу втручатися в рішення районів, тому що пам'ятник маршалу Конєву це майно одного з районів. Я розумію, що в інших країнах інакше влаштована ця система, але я дотримуюся нашої конституції. Поки вона існує, я буду її дотримуватися», — резюмував Грижб.

Нагадаємо, на початку квітня у Празі демонтували монумент радянському маршалу Івану Конєву. Пам'ятник перенесуть у Музей пам'яті XX століття. У Слідчому комітеті РФ порушили кримінальну справу через пам'ятник, а в Чехії назвали такі дії втручанням у внутрішню політику.

Повідомляється, що раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу закликав притягнути до відповідальності чеських політиків, «які пошкодили пам'ятник».

Довідка:

Ко́нєв Іва́н Степа́нович — радянський воєначальник, маршал Радянського Союзу (1944), двічі Герой Радянського Союзу (1944, 1945), Герой ЧССР, Герой МНР. Головнокомандувач об'єднаними збройними силами країн Варшавського Договору, один з тих  керівників кривавої військової операції в Угорщині під час Угорської революції 1956.

Читайте також:
Ексміністра фінансів та ідейного соціал-демократа Луїса Арсе обрали головою Багатонаціональної Держави Болівія.
вчора, 21:38
Голова Палестинської національної адміністрації й лідер руху ФАТХ засудив нормалізацію ізраїльсько-суданських відносин.
вчора, 15:15
Понад 45 мільйонів американців вже віддали свої голоси одному з кандидатів на посаду президента.
вчора, 11:33
Влада Ломбардії, Сардинії, Калабрії, Лаціо і Сицилії запроваджує комендантську годину та обмежує роботу громадських закладів.
23 жовтня, 10:37
Албанія та Греція готові до дипломатичного вирішення давньої прикордонної суперечки в Іонічному морі за допомогою Міжнародного суду.
22 жовтня, 09:32
Вони зможуть слухати розмови та читати повідомлення месенджерів із зашифрованими повідомленнями.
21 жовтня, 17:19