ЗМІ перестануть пускати в кулуари Ради: в чому проблема та як вирішити конфлікт?

ПОЛТАВА
10.07.2018, 12:02

Комітет із питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує закрити кулуари ВР для журналістів. Так, у комітеті ініціюють закриття першого й другого поверхів кулуарів для представників ЗМІ, а натомість пропонують створити прес-центр на третьому поверсі кулуарів Ради й розмістити там місця для роботи журналістів.

«Різного роду заборони для журналістів були ще за часів Януковича, тому це не перша така ініціатива,» - говорирть медіаконсультант Олександр Піддубний, оцінюючи пропозицію ВР заборонити журналістам доступ до кулуарів Ради.

«Прихильники таких методів та вирішення ситуації з журналістами посилаються на якісь парламентські традиції в інших країнах, але слід враховувати, що в Україні вже давно склалася своя парламентська традиція взаємодії журналістів із народними депутатами, й ламати цю традицію не варто. Тим більше важко сказати, що журналісти якимось чином заважають політикам», – зазначив Піддубний.

Наразі заборону прив’язують до випадку з журналісткою, яка показала непристойний жест у Раді, але питання має бути не до журналістів, а до тих, хто видає акредитацію, уточнив він.

«Зараз будь-який депутат може зробити акредитацію журналіста своєму помічнику, який працює на незрозумілих засадах, може просто спокійно зайти до Ради, в кулуари, не виконувати своїх журналістських функцій і показувати якісь непристойні жести», – додав експерт.

Окрім того, на його думку, є проблеми з апаратом ВР, який депрофесіоналізований порівняно з тим, що було раніше.

«Адже саме через це виникають претензії до журналістів. Проблеми створюють одні, а відповідальними хочуть призначити інших», – підкреслив фахівець.

За його словами, питання в тому, що є реєстр зареєстрованих ЗМІ в Мін'юсті, де можна оновити реєстр та акредитувати журналістів, які мають посвідчення та акредитаційні листи.

«Проблем у цьому немає жодних. Зараз те, що відбувається, є наслідком того, що політики самі довели ситуацію до абсурду, а винними роблять усіх журналістів. Це нонсенс. Ситуацію вирішити просто – потрібно голові ВР Парубію дати відповідні розпорядження керівнику апарату ВР для того, щоб унормувати це питання. Не буде жодного скандалу – ані з журналістами, ані з ідеєю виселити на задвірки журналістів», – резюмував Олександр Піддубний.

Раніше в Раді виступили з ініціативою досудового блокування сайтів. Як з’ясувалося, український законопроект написаний під копірку з Росією (https://www.slovoidilo.ua/2018/07/04/infografika/polityka/dosudove-blokuvannya-sajtiv-ukrayinskyj-zakonoproekt-napysanyj-kopirku-rosiyeyu


Читайте також:
Відповідні рекомендації опублікувало Міністерство освіти і науки в середу, 5 серпня
вчора, 20:25
Цієї суботи, 8 серпня, у мисливських угіддях Полтавського і Чутівського районів розпочнеться сезон полювання на пернатих.
вчора, 12:39
Решетилівська пожежно-рятувальна бригада ліквідувала горіння пожнивних залишків на відкритій території.
вчора, 11:13
Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив Олександру і Тетяні Гузенко стати власниками по 50% статутного капіталу ТОВ "Надра-Геоінвест"
03 серпня, 19:55
Депутат Полтавської обласної ради Юрій Кобченко впізнав в особі Максима Ратнера нахабного рейдера-здирника.
03 серпня, 14:40
Якщо сумніваєтесь чи починати грати в теніс – наш сюжет саме для вас
03 серпня, 11:40