«Зробить революцію в історії бойових дій»

СВІТ
16.10.2022, 16:22
«Зробить революцію в історії бойових дій»

Baykar Makina успішно пройшов наземні випробування та готується до свого першого польоту

Перший турецький безпілотний військовий літак Kızılelma від компанії Baykar Makina успішно пройшов наземні випробування та готується до свого першого польоту.

Про це повідомив технічний директор Baykar Makina, інформує  CNN Türk.

«Пройдено ще одне наземне випробування. Сподіваюся, він (Kızılelma - ред.) рахує дні до свого першого польоту. Я можу сказати у розумінні його бойового майбутнього, що ми знаходимося на завершальній стадії Kızılelma, це буде перший турецький безпілотний військовий літак», - сказав Сельчук Байрактар.

«Зробить революцію в історії бойових дій»_1

Перший політ Kızılelma запланований вже у наступному році.

За словами Сельчука Байрактара, безпілотний винищувач Kızılelma та ударні безпілотники Bayraktar TB3 SİHA, які будуть розміщуватися на кораблях, зроблять революцію в історії бойових дій.

Зазначається, що безпілотний винищувач Kızılelma зможе розвивати швидкість 800 км/год, його вантажопідйомність становитиме 1500 кг. Завдяки безпілотному управлінню новий БПЛА Kızılelma компанії Baykar Makina зможе виконувати складніші завдання у бою через відсутність ризику втрати пілота.

Нагадаємо, 19 вересня турецька оборонна компанія Baykar Makina повідомила про успішне проходження першого тесту на моторну інтеграцію свого реактивного безпілотного винищувача Bayraktar Kizilelma.

29 серпня нову модель ударного безпілотного літака Bayraktar Kızılelma («Червоне яблуко») вперше показали публіці.

«Bayraktar Kizilelma» – реактивний надзвуковий малопомітний палубний БПЛА, що розробляється в рамках проєкту MIUS (Muharip İnsansız Uçak Sistemi).

Згідно з даними, наданими компанією, БПЛА матиме робочу висоту 12 000 м, злітну вагу 5,5 тонни, корисне навантаження 1,5 тонни й вантажопідйомність боєприпасів 1 тонну.

Характеристики «Bayraktar Kizilelma»:

  • Вантажопідйомність – 1500 кг;
  • Максимальна злітна вага – 6000 кг;
  • Силова установка – 1 × АІ-25ТЛТ або АІ-322Ф чи TEI TF-6000;
  • Максимальна швидкість – 900 км/год;
  • Крейсерська швидкість – 740 км/год;
  • Бойова дальність – 930 км;
  • Витримка – 5 годин;
  • Стеля – 12 000 м;
  • Робоча висота – 10 668 м.

У листопаді 2021 року Турецька оборонна компанія BAYKAR замовила в українського державного підприємства «Івченко-Прогрес» реактивні двигуни АІ-322Ф та АІ-25ТЛТ для БПЛА Bayraktar Akinci.

Bayraktar Akinci – безпілотник, який виробляє турецька компанія Baykar Makina. БПЛА комплектується двома турбогвинтовими двигунами АІ-450Т, розробленими українським підприємством ДП «Івченко-Прогрес».

Під час тестового польоту БПЛА Akinci підняли на висоту 11500 метрів. Він пробув у повітрі 25 годин 46 хвилин, побивши рекорд турецької авіації.

Турецька компанія Baykar Makina має намір збудувати в Україні не просто завод із виробництва ударних безпілотників Bayraktar TB2, а й створювати на ньому нову модель – безпілотний винищувач Bayraktar Kizilelma. Про це розповів гендиректор Baykar Makina Халук Байрактар в інтерв’ю Фонду «Повернись живим».

Так, Baykar Makina розпочала будівництво фабрики в Україні, дослідницького центру та центру передового виробництва, де планують виробляти всі системи: не лише фюзеляж, але й електроніку, програмне забезпечення тощо.

«У нас було таке бачення. У зв’язку з цим наші інвестиційні плани просуваються прямо зараз. Для цих угод ми перебуваємо на етапі планування проєкту. Незабаром ми також хочемо розпочати реальні інвестиції», — сказав Халук Байрактар.

Підприємець розповів, що у компанії вже є структура та технічна інженерна команда, яка працює на підтримку України.

«Наше бажання – щоб одного дня на заводі в Україні ми змогли створювати Bayraktar TB2, Bayraktar Akinci, а також новий Bayraktar Kizilelma – безпілотний винищувач», – сказав він.

Читайте також:
Життя
У майбутньому не буде смартфонів і планшетів. Людство спілкуватиметься в інакший, прогресивніший спосіб, як у фантастичних фільмах.
вчора, 07:00
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
12 липня, 21:48
Війна
Результативність роботи мобільних вогневих груп має бути тепер ще вищою .
06 липня, 09:38
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40