ЗСУ вперше втратили ЗРК Patriot

ВІЙНА
09 березня, 18:06
ЗСУ вперше втратили ЗРК Patriot

Цю інформацію підтверджують західні військові аналітики.

Окупаційні війська московії, ймовірно, вперше за час повномасштабної війни змогли знищити український ЗРК Patriot на Донеччині.

Зробили це за допомогою ОТРК «Іскандер».

Про це стало відомо після проведення OSINT-аналізу, який виконав аналітик під псеводнімом Uri у Twitter.

На фото об'єктивного контролю, опублікованого росіянами, чітко видно зруйновану пускову установку комплексу, яку можна ідентифікувати за прямокутними контейнерами для ракет. У ЗРК С-300, про знищення якого повідомлялося спочатку, контейнери мають круглу форму.

OSINT-аналітик додав, що спочатку сам сумнівався у правдивості заяв про знищений Patriot, але після детального дослідження знімків прийшов до такого ж висновку.

У продовження аналізу можемо додати, що кабіна зруйнованого ЗРК зовсім не схожа на С-300 чи будь-який інший ЗРК. За проємом дверей видно, що це кабіна вантажівки MAN, на якій і базуються ЗРК Patriot, надані Україні Німеччиною.

ЗСУ вперше втратили ЗРК Patriot_1

Варто зауважити, що на фото видно знищення саме Patriot PAC-2, адже Німеччина не мала на озброєнні протибалістичні Patriot PAC-3, які Україні надали США в кількості однієї батареї.

Всього на озброєнні ЗСУ перебуває два повні комплекси Patriot PAC-2 та ще дві пускові установки, надані Нідерландами.

В той же час ідентифікувати знищену РЛС не вдалося. Поки не можна стверджувати, що це саме та радіолокаційна станція, яка була передана в комплекті з системою ППО.

Раніше повідомлялося, що росії вдалося вперше знищити РСЗВ HIMARS Сил оборони. Це сталося поблизу села Никанорівка Донецької області.

Читайте також:
Війна
За даними більшості розвідок, за перші два роки війни росія втратила близько 3000 танків і 5000 іншої бронетехніки
19 липня, 17:39
Кримінал
Поставлені корпорацією «Таско» боєприпаси є непридатними для використання у військовій техніці НГУ. Збитки склали 19,62 мл гривень.
17 липня, 15:19
Війна
Новий прем'єр Британії висловив свою позицію щодо використання Україною Storm Shadow для ударів по рф
10 липня, 15:44
Війна
Польща отримає F-35 та Patriot, а Україна старі МіГ-29
09 липня, 10:35
Війна
Омансько-стамбульські домовленості Зе-банди із Кремлем діють. На жаль, від них гинуть як наші захисники, так і цивільні українці.
08 липня, 13:36
Війна
Україна використовуватиме німецьку зброю «відповідно до міжнародного права» для захисту від російських ударів.
31 травня, 15:10