Зуб диявола — вид грибів, який приголомшує

03.10.2023, 22:23
Зуб диявола — вид грибів, який приголомшує
Фото: Curious

Американські ботаніки презентували широкому загалові рослину, яка виглядає як кровоточива рана. Її здібності раніше були маловідомі.

Результати відповідного дослідження оприлюднено на шпальтах спеціалізованого видання Curious. Ідеться про хижі гриби із роду Hydnellum peckii, названих на честь міколога Чарльза Гортона Пека.

Зі слів науковців, рослина, яку у народі кличуть «зубом диявола», бо схожа на результат невдалого походу до стоматолога, у міру зростання виділяє своєрідний сік багряного кольору. Проте це не кров, а результат процесу, відомого як гутація.

«У випадку з грибом Hydnellum peckii маємо результат поглинання його шапинкою, схожу на губку, вологи. Затим відбувається збільшення тиску всередині гриба, що зрештою видавлює забарвлений яскраво-червоним пігментом сік, створюючи липкий і моторошний вигляд», — прокоментували дослідники.

Якщо з якоїсь дивної причини ви думаєте, що гриб виглядає досить смачним, аби його можна було їсти, то знайте — він надзвичайно отруйний і небезпечний, а відтак, зовсім неїстівний. Однак рослину можна висушити та використовувати як натуральний барвник.

Зуб диявола — вид грибів, який приголомшує_1
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Вкрай рідкісні нині зразки степової флори ростуть біля села Дмитренки. Ковила з астрагалом перебувають під загрозою винищення людьми.
25 вересня, 08:27
Життя
Гетерогенна група еукаріотичних безхлорофільних гетеротрофних організмів зберігає нижчу температуру, ніж навколишнє середовище.
11.05.2023, 20:56
Життя
А ви знали, що у природі існують дерева, які викачують енергію? Тоді влаштовуйтеся зручніше, аби дізнатися більше...
05.05.2023, 18:44
Життя
Давня мудрість сходу пояснює, чому ми стаємо слабкими і не можемо вирішувати свої постійно виникаючі проблеми.
15:42
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
08:27
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09 грудня, 07:14