Звинувачений у США в шпигунстві Едвард Сноуден отримав громадянство росії

СВІТ
27.09.2022, 10:05
Едвард Сноуден
Едвард Сноуден

Дружина Сноудена також має намір подавати заяву на отримання громадянства рф

Кремлівський бункерний щур владімір путін надав російське громадянство колишньому співробітнику ЦРУ та Агентства національної безпеки США Едварду Сноудену.

Йому в США загрожує тривалий тюремний термін за звинуваченням у шпигунстві та викраденні державної власності.

Відповідний указ президента рф опублікований на порталі правової інформації.

Прессекретар путіна дмітрій пєсков заявив, що громадянство Сноудену надано на його прохання, повідомляє “Радіо Свобода”.

Російський адвокат Сноудена Анатолій Кучерена повідомив, що його підзахисний не підлягає оголошеній путіним “частковій мобілізації”, адже не служив у російській армії. За словами адвоката, дружина Сноудена також має намір подавати заяву на отримання громадянства рф.

Про те, що Сноуден збирається отримати російське громадянство, повідомлялося ще у 2020 році.

Речник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що США не відомо про будь-які зміни в статусі американського громадянства Едварда Сноудена.

Про це повідомляє Reuters.

Він додав що позиція Вашингтона щодо колишнього співробітника розвідки США не змінилася: Сноуден має повернутися до США, щоб постати перед судом, як і будь-який інший громадянин США.

«Мабуть, єдине, що змінилося, це те, що внаслідок його російського громадянства, очевидно, тепер його цілком можуть призвати воювати у війні росії в Україні», – сказав Прайс.


Колишній співробітник ЦРУ, програміст Едвард Сноуден став відомим у 2013 році, коли передав виданням The Guardian і The Washington Post дані про програми американських спецслужб про стеження за інформаційними системами багатьох країн світу, що спричинило низку міжнародних скандалів.

У США Сноуден був заочно звинувачений у шпигунстві й оголошений в міжнародний розшук. На той час він уже перебував у Гонконзі, а пізніше виїхав у росію, де з 1 серпня 2013 отримав тимчасовий політичний притулок. Перед тим він просив політичного притулку у понад 20 інших країн, але отримав відмови.

Читайте також:
Світ
Співробітника зовнішньої розвідки Німеччини заарештували за підозрою у шпигунстві на користь рф
23.12.2022, 09:27
Світ
Шпигун довго проживав у Норвегії з бразильськими документами
29.10.2022, 15:16
Опінії
Національне антикорупційне бюро оголосило підозру нардепу Андрію Деркачу у незаконному збагаченні та державній зраді.
18.09.2022, 08:48
Опінії
24 червня 2022 року Служба безпеки України оголосила, що Андрій Деркач є державним зрадником і працює на спеціальні служби росії.
25.06.2022, 10:18
Світ
Нейтралізований російський шпигун
17.06.2022, 13:45
Світ
Провідна компанія Фінляндії у галузі комунікаційних й інформаційних технологій тісно співпрацювала з кремлівськими спецслужбами.
28.03.2022, 19:01