•  

Тарас Шевченко знову в Вільнюсі!

220
Тарас Шевченко знову в Вільнюсі!

У середині жовтня дні в столиці Литви Вільнюсі проходили дні культури України. У них вже взяли участь литовці, росіяни й українці. Зокрема, на вернісажах, присвячених українському малярству, бачили міністра культури України Євгена Ніщука та міністра культури Литовської Республіки Шарунас Бірутіса.

Також виступали на урочистостях Надзвичайний і Повноважний ПосолУкраїни в Литовській Республіці Валерій Жовтенко, в.о. ректора Вільнюського університету Йонас Баніс, голова Українського товариства Наталія Шертвітінє та інші поважні особи. Віддали шану Великому Кобзарю, котрий майже два роки опановував мистецтво малярства у Вільнюсі також місцеві поети, есеїсти, перекладачі, й просто гості столиці. Відбулися у Вільнюся й читання, присвячені 200-річчю Тараса Шевченка. Завершилися усі ці культурницькі заходи спектаклем української національної театральної постановки, п єси«Катерина» Тараса Шевченка у Литовському національному драматичному театрі.

Нагадаємо ще від себе, що рівно три роки тому в Вільнюсі було відкрито перший пам ятник Великому Кобзареві. Шевченко учився тут в 1830 році у відомого в російській імперії портретиста Яна Рустема.

Сьогодні Тарас Шевченко повертається в місто своєї юності, до Вільнюса. Це символічне повернення знаменує мости минулого і майбутнього між литовським та українським народами, задає віхи для нашого співробітництва, – сказала спікер Сейма Литви Ірена Дегутене, котра брала участь у відкритті монументу.

Віталій Цебрій.

журналіст,

Литва