10 років тому загинув Геннадій Біліченко
Він став першим українським воїном, який загинув у російсько-українській війні.
Першим загиблим військовослужбовцем СБУ у російсько-українській війні став оперативний співробітник відділу Центру спеціальних операцій «А» в Управлінні СБУ в Полтавській області Геннадій Біліченко.
Капітан, співробітник Центру спеціальних операцій «А» Управління СБУ в Полтавській області Геннадій Васильович Біліченко народився 50 років тому, 15 грудня 1972 року у родині робітників в селищі Камишине Кустанайської області Казахстану.
1984 року разом із батьками переїхав на постійне проживання в село Несята Клічевського району Могильовської області Білорусії, де у 1989 році закінчив середню школу та вступив на навчання до Бобруйського автотранспортного технікуму.
1990 року призваний на строкову військову службу до лав Збройних Сил. Військову службу проходив у військовій частині 34605 на посадах рядового, командира відділення мотострілецького взводу в м. Волгоград.
Звільнився з лав збройних сил 1992 року у званні сержанта та продовжив навчання в Бобруйському автотранспортному технікумі, який закінчив у 1994 році та отримав кваліфікацію техніка-механіка. У тому ж році, після закінчення технікуму, переїхав до місця проживання батьків в с. Гожули Полтавського району Полтавської області, де працевлаштувався водієм в радгосп імені Кірова.
У вересні 1996 року вступив на заочне відділення Полтавського педагогічного університету імені Володимира Короленка, який закінчив у червні 2001 року, отримав повну вищу освіту та здобув кваліфікацію вчителя історії.
1999 року одружився з Горжій Наталією Миколаївною, уродженкою м. Полтави. У 2000 році народився син Денис. Сім'я проживала у м. Полтаві.
У червні 1995 року зарахований на військову службу в Службу безпеки України та призначений на посаду оперативного водія відділу «А» Управління СБУ в Полтавській області, до липня 2009 року проходив військову службу в підрозділі спеціального призначення «Альфа» на посаді оперативного водія.
У липні 2009 року атестований на офіцерську посаду та призначений оперативним співробітником відділу ЦСО «А» Служби безпеки України в Управлінні СБУ в Полтавській області.
За час служби брав участь у 180 бойових операціях та здійсненні заходів щодо забезпечення законності, прав і свобод громадян, у спеціальних операціях з фізичного захоплення особливо небезпечних озброєних злочинців та припинення тяжких злочинів, захисту учасників кримінального судочинства та членів їх сімей, спеціальних заходах з охорони вищих посадових осіб держави. Достроково отримав звання капітана.
13 квітня 2014 року приблизно о 8:30 група бійців ЦСО «А» проводила рекогносцирування в районі проведення антитерористичної операції поблизу міста Слов'янськ Донецької області. За 8 км від Слов'янська бійці зупинилися поспілкуватися з місцевими мешканцями села Семенівка. У цей час на групу було вчинено збройний напад.
Бій був короткотривалий, але запеклий. Капітан Біліченко одним з перших виявив загрозу, сповістив товаришів та організував вогневу відповідь проти нападників. Під час бою поранений офіцер продовжував вести вогонь, прикриваючи своїх товаришів. Загинув від чисельних поранень на місці бою.
Вшанування пам'яті
Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
У грудні 2014 року в управлінні Служби безпеки України в Полтавській області відкрили меморіальну дошку в пам'ять загиблих під час виконання обов'язків військової служби. На ній викарбувано прізвище капітана Геннадія Біліченка. Пам'ятка про загиблого працівника СБУ з'явилася і в музеї управління.
23 серпня 2016-го у Полтаві було відкрито меморіальну дошку Геннадію Біліченку.
У 2016 році в селі Щербані біля Полтави вулицю Петровського перейменовано на вулицю Геннадія Біліченка.
13 квітня 2017 року, в день третіх роковин з дня загибелі, поблизу Слов'янська був відкритий пам'ятник Геннадію Біліченку.
11 травня 2017 в Семенівці на околиці Слов'янська відбулося урочисте відкриття вже реконструйованого, оновленого пам'ятника, на якому увічнені імена 5 загиблих воїнів.
Вічна пам’ять Герою, який віддав своє життя в бою за нашу вільну, незалежну Україну!