26 червня на Луганщині загинув Іван Марчук “Брест”

ВІЙНА
06 липня, 11:50
Іван Марчук “Брест”
Іван Марчук “Брест”

У танковому бою під Лисичанськом загинув командир батальйону «Волат» полку імені Кастуся Калиновського

Під час бою з окупаційними військами московії в районі Лисичанська на Луганщині загинув командир батальйону зі складу полку імені Кастуся Калиновського ЗСУ з позивним “Брест”. Ще кілька білоруських добровольців зникли безвісти та потрапили в полон.

Про це повідомила пресслужба полку Калиновського.

“26 червня батальйон «Волат» полку імені Кастуся Калиновського брав участь у стримуванні танкового прориву окупантів у районі Лисичанська. Невелика група наших бійців вступила в нерівний бій із переважаючими силами противника. Через кілька годин зіткнення окупанти були відбиті, техніка була уражена з ручних протитанкових засобів, один наш хлопець отримав легке поранення.

Лише у другій хвилі, кинувши на наш невеликий загін значні сили, включно з танками, бійці полку імені Кастуся Калиновського почали відступати. І навіть тоді наші хлопці не здалися та спрямували українську артилерію проти живої сили та техніки ворога. На жаль, в якийсь момент зв’язок з нашими воїнами перервався.

Можна з упевненістю сказати, що завдяки особистому героїзму та самопожертві наші білоруські хлопці змогли зупинити наступ танкової колони, тим самим давши можливість безпечно відвести основні сили ЗСУ в цьому напрямку”, – ідеться в повідомленні полку імені Кастуся Калиновського.

Калиновці розповіли, що в перші дні “не було розуміння, де перебувають деякі наші бійці”. Тож підрозділ тримав “тишу”, щоб полонені отримали шанс на обмін.

“Але зараз, порушуючи мовчання, з болем у серці повідомляємо, що командир батальйону «Волат» полку Калиновського з позивним Брест героїчно загинув, виконуючи свій бойовий обов’язок”, – ідеться в повідомленні пресслужби.

“Ми знали його як мужню, рішучу та самовіддану людину, готову на все заради кожного свого бійця. Брест мав винятковий авторитет серед вояків полку. Крім того, він був відданим сином білоруської землі та вірив у майбутнє вільної Білорусі. Це дуже велика і болюча втрата для всіх нас”, – заявили в пресслужбі полку Калиновського, висловивши співчуття рідним, близьким та друзям комбата.

В полку Калиновського також повідомили, що під час тієї операції ще кілька їхніх бійців пропали безвісти.

На цей час щодо них проводяться розшукові заходи. Полк Калиновського підтримує зв’язок з рідними та близькими зниклих військовослужбовців, використовуючи “всі можливі засоби і зусилля, щоб повернути наших хлопців”.

Наразі відомо лише, що боєць Ян Дзюрбейка (Дюрбейко) “Тромблі” перебуває в полоні.

“Згідно з наказом, який отримали наші воїни, у разі захоплення в полон, щоб зберегти своє життя та здоров’я, вони повинні говорити те, що від них хоче почути ворог”, – зазначили в полку Калиновського.

Наголошується, що цей боєць є військовослужбовцем-контрактником ЗСУ, тому офіційно є військовополоненим.

Читайте також:
Некролог
Колишній голова Хмельницького обласного партійного осередку "Правого сектору" Олександр Попов (за позивним "Дракон") загинув у бою.
07 серпня, 09:09
Війна
Томаш був бійцем ММА, а також добровольцем Інтернаціонального Легіону оборони України
25 липня, 11:35
Війна
Росія щодня втрачає сотні військовослужбовців, а також не здатна захистити власні командні пункти, склади боєприпасів і об'єкти ППО.
24 липня, 07:51
Полтава
Жителі Пирятинської громади провели в останню путь земляка-військовослужбовця Юрія Пидяка, який віддав життя, виборюючи волю України.
01 липня, 08:17
Війна
Під час операції на Харківщині у спецпідрозділі KRAKEN загинули семеро Героїв
20 травня, 13:41