5 років тому, поліцай Олійник застрелив ні в чому не винуватого неповнолітнього Михайла Медведєва

Опінії
04.03.2021, 13:15
5 років тому, поліцай Олійник застрелив ні в чому не винуватого неповнолітнього Михайла Медведєва

Чома вбивця досі працює в МВС ?

Відомий журналіст, публіцист і блогер

2 березня 2021 року сплинуло 5 років з того дня, коли провідні інтелектуали країни – Аваков, Кличко, Шкіряк, Геращенко, міжнародна аферистка Деканоїдзе та укурок Зозуля – прибули в Апеляційний суд м.Києва, вимагаючи звільнення з-під варти поліцейського Олійника, який у січні 2014 року фальсифікував кримінальні провадження відносно активістів «Автомайдану», а в лютому 2016 року застрелив ні в чому не винуватого неповнолітнього хлопця.

5 років тому, поліцай Олійник застрелив ні в чому не винуватого неповнолітнього Михайла Медведєва_1

П’ять років тому «активісти», які зараз вимагають звільнення з СІЗО негласного позаштатного співробітника СБУ Стерненка, з точно таким же ж вереском влаштовували мітинги на підтримку злочинців у погонах. Зараз, за перебігом часу, хочу запитати – ну і як, результатами задоволені? Будете й далі мітингувати, вимагаючи беззаконня в інтересах Авакова? Чи зараз у вас нова тема – вимагати беззаконня в інтересах відставних генералів з СБУ?

5 років тому, поліцай Олійник застрелив ні в чому не винуватого неповнолітнього Михайла Медведєва_3

Нагадаємо, 5 років тому, 7 лютого 2016-го, поліцай Олійник у Києві з табельного пістолета застрелив ні в чому не винуватого неповнолітнього хлопця Михайла Медведєва. Це був перший особливо тяжкий злочин, скоєний «моєю новою поліцією».

Сплине час і хвиля поліцейської злочинності накриє України. А тоді на захист Олійника стали професійні «громадські активісти» - так звані «адвокати Небесної Сотні» на чолі з мадам Закревською, вічно голодні брати Найєми, яким вже давно все однаково, з чиїх рук брати гроші, синок вічно непрохідного полковника Гриценка. Вони влаштовували мітинги та заламували руки з телеекранів, доводячи, що «реформовані поліцейські» мають беззастережне право вбивати неповнолітніх.

П’ять років тому вирішувалось, яким шляхом Україна піде найближчим часом. Якби вбивця в погонах був покараний, то решта поліцаїв замислилася б. І це б дало надію, що в Україні з’явиться правоохоронний орган, співробітники якого керуватимуться Конституцією та законами цієї держави. Але завдяки Закревський та братам Наємам Олійник після нетривалого арешту вийшов на волю й продовжив службу в лавах патрульної поліції (щоправда, на вулиці столиці його вже не випускають, щоби він знову нікого не вбив, тому зараз Олійник отримує гроші платників податків на посаді інспектора відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Києва).

Вже кілька років поспіль поліцая Олійника судять у Голосіївському районному суді Києва за умисне вбивство Михайла Медведєва, але слово «судять» треба брати в лапки – у грудні 2019 року в присяжних скінчились повноваження (список присяжних затверджується на три роки), лише в січні 2021 року вдалось сформувати новий склад присяжних і розгляд справи розпочався по-новій.

Але за 5 років нічого не змінилось, Національна поліція досі навіть не відшкодувала видатки на похорон вбитого хлопця (про те, щоби вибачитись за злочин свого співробітника, і мова не йде).

Про цю історію Інтернет-видання «Насправді» писало торік.

Як виявилось, Олійник – це колишній слідчий Оболонського районного управління міліції, який у січні 2014 року сфальсифікував кримінальне провадження відносно учасників акцій протесту й відправив у СІЗО активіста «Автомайдану» Дениса Сергієнка. І хоча після втечі Януковича Сергієнко був визнаний Генеральною прокуратурою України потерпілим, Олійник після 1,5 роки переховування влаштувався патрульним у «мою нову поліцію» й вже за кілька місяців скоїв новий злочин – вбив 17-річного хлопця.

Професійні громадські активісти, отримавши грошове заохочення від фонду «Відродження» й посольства Сполучених Штатів, проводили мітинги, вимагаючи звільнення Олійника з-під варти, й навіть домоглись від начальника Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, що Олійнику не буде повідомлено про підозру за те, що він коїв у січні 2014 року – бо, мовляв, це поставить під сумнів успіх поліцейської реформи.

Більш того, щоби поліцаї бачили, що Конституція – це ніщо й вони надалі можуть безкарно коїти будь-які злочини, міністр внутрішніх справ Аваков надав Олійнику адвокатів, роботу яких оплачує з власної кишені. У той ж час рідним вбитого Михайла Медведєва не сплачено ані копійки навіть на відшкодування витрат на похорон. Тож нема дивного, що тепер тижня не проходить без повідомлення про якийсь черговий злочин, скоєний «моєю новою поліцією», а  умисні вбивства й катування, пограбування та розбійні напади, вимагання хабарів і торгівля наркотиками давно вже стали візитівкою «оновленої поліції».

У ході досудового розслідування Олійник намагався переконати прокурорів, слідчих та експертів, що автомобіль, зупинившись, сам по собі розгорнувся на 180 градусів і тому він випадково поцілив у пасажира через лобове скло.

Втім, розповідати елементарні юридичні істини професійним громадським активістам чи «адвокатам Небесної Сотні», які наживаються на оспівуванні беззаконня, сенсу немає. Що ж стосується інших громадян, які не обласкані увагою посольства США, то в них є два варіанти, щоби захиститись від «моєї нової поліції» – або емігрувати, або озброюватись.

Читайте також:
Полтава
Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Лариса Гольник визнана "Етичною радою" недоброчесною.
23 червня, 14:55
Опінії
Дуже цікава ситуація виявляється з суддями, які при Порошенко пішли у відставку, а потім перейшли на бік ворога
22 червня, 16:36
Війна
ЗСУ й надалі матимуть тривидову структуру
03 січня, 16:12
Опінії
Єдиний наслідок перманентної «судової реформи», яка тягнеться з 2014 року - повний параліч системи правосуддя.
23.11.2021, 13:25
Політика
40% всіх справ ДБР - це самоволка... вийшов кока-коли купити - а тут відразу тебе слідак з оперативником з елітного ДБР пов'яжуть
01.11.2021, 09:40
Політика
Вирішальний голос в перезавантаженні ВРП та ВККС матимуть міжнародні "експерти".
04.08.2021, 15:25