689 млн грн збитків: НАБУ і САП повідомили про підозру 16 особам з одеської міськради

КРИМІНАЛ
07.10.2021, 15:27
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: Фейсбук

Гроші, що мали б йти громаді, забудовники на підставі «понятійних договорів» сплачували злочинній організації.

НАБУ і САП повідомили про підозру 16 особам в незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси та легалізації незаконно отриманих доходів.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Зазначається, що учасники злочинної організації розробили механізм незаконного заволодіння активами – коштами місцевого бюджету та землею територіальної громади міста Одеси для її подальшої передачі під забудову.

Земля надавалась під забудову наперед визначеним компаніям в обхід конкурсу.

Це позбавляло місцеву громаду одержання найбільшої економічної вигоди.

Натомість гроші, що мали б йти громаді, забудовники на підставі «понятійних договорів» сплачували злочинній організації, яка, своєю чергою, через підконтрольних осіб в Одеській міській раді, забезпечувала ухвалення «потрібного» рішення щодо надання в оренду тієї чи іншої земельної ділянки.

За даними детективів НАБУ члени злочинної організації отримували від забудовника реальну ринкову вартість права забудови (в діапазоні 100-200 млн грн по кожній земельній ділянці) і за таку винагороду забезпечували такому забудовнику гарантування Одеською міською радою права на забудову ним земельної ділянки (суперфіцій) фактично задарма.

“Територіальна громада втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та 131 млн грн, які посадовці Одеської мерії незаконно переплатили з бюджету при купівлі нежитлової нерухомості на ділянці, яку нібито планували використати для розширення кладовища. Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи становить 689 млн грн”, - наголошується в повідомленні НАБУ.

689 млн грн збитків: НАБУ і САП повідомили про підозру 16 особам з одеської міськради_1

Для більшого розуміння діяльності злочинної організації в Одесі ми підготували схему заволодіння активами місцевої громади та схему зв’язків учасників злочинної організації.

Читайте також:
Політика
Сергій Щербіч під час Революції Гідності їздив у Київ вбивати майданівців.
30.11.2021, 16:53
Кримінал
Його подільниками є мер Одеси Труханов та експрокурор області Жученко.
02.11.2021, 16:00
Політика
Попкова і ще понад 10 патріотів протиправно затримали наприкінці серпня цього року в Одесі.
16.09.2021, 14:53
Політика
Йдеться про есмінець ВМС Великої Британї «Дефендер» і фрегат ППО ВМС Нідерландів «Евертсен»
18.06.2021, 16:45
Політика
По справі Сергія Стерненка триває апеляція в Одеському апеляційному суді, а потім його знову чекають в Приморському районному суді.
21.05.2021, 17:05