8 місяців повномасштабної війни: Україна вистояла, а отже переможе

Опінії
26.10.2022, 08:18
8 місяців повномасштабної війни: Україна вистояла, а отже переможе
Фото: Arsen Petrov

Очевидно, битва за Херсон буде останньою цьогоріч, а кампанії перенесуться на наступний рік. Війська потребують ротації, а погода – сухості.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

Восьмий місяць війни запам'ятається включенням окупованих українських територій до складу РФ, різким зростанням градусу повітряного терору, боями на Херсонщині, відновленням розмов про ворожий наступ з Білорусі. А ще, підривом Кримського мосту (який досі не відновив своєї пропускної здатності) та створенням ліній оборони в прикордонних з Україною російських областях.

Втрата Харківської області у вересні змусила російське керівництво вдатись до зміни тактики. Окупанти раптово ініціювали "референдуми" в окупованих областях, по "результатам" яких включили до складу росії Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області в повному складі.

Включили навіть із тими районами, що наразі перебувають під українським контролем. Зза цією логікою Запоріжжя, яке росіяни так і не змогли захопити, наразі є найбільшим російським містом окупованим іншою країною.

З міжнародної точки зору практичного сенсу в тому немає жодного. Проте є певний внутрішній, "сакральний" – це ілюзія "збирання земель", відновлення "Новороссії" та "історичної справедливості".

А отже, є привід оголосити "священну війну" за визволення "окупованих НАТО російських земель", під прикриттям чого ініціювати подальшу мобілізацію на самій росії. На фронтах основні події розгорталися на лінії Сватово – Кремінна, де фронт стабілізувався і обидві сторони обмінюються контрударами.

Під Бахмутом, який росіяни продовжують марно штурмувати, і де позавчора наші дали їм потужного ляпаса (вже 6-й місяць пішов; основну роль там грає ПВК "Вагнер", головним джерелом комплектації якої стали російські тюрми) та на Херсонщині. В останній становище найбільш оптимістичне для нас.

З обох боків лунають заяви, що російські війська готуються залишити Херсон та відступити на лівий берег Дніпра. Певні факти відведення російських військ дійсно зафіксовані.

Одночасно окупаційна влада розпочала примусову депортацію місцевого населення, назвавши це "евакуацією". Очевидно, що тут є намір використати цих людей в якості "живого щита", щоб убезпечити свої відступаючі війська від знищення нашими ракетами та гарматами.

Мастила у вогонь підлило пошкодження Кримського мосту 8 жовтня, який досі не відновив свою пропускну здатність, особливо стосовно залізничного сполучення. Тому повноцінно постачати Херсонське угрупування росіянам складно.

З іншого боку, з'являється інформація про готовність росіян зав'язати в Херсоні вуличні бої, перетворити його на "другий Сталінград" (там теж місто впиралося в річку, через яку йшло безперервне постачання совєцьких військ). Через обмеженість джерел інформації мені складно прогнозувати, як будуть розвиватись події надалі.

На наступний місяць перед росіянами зберігається завдання збільшення кількості своїх частин на фронті. Вже скоро з'явиться чимало підрозділів сформованих із мобілізованих, погано навчених та озброєних, але чисельних.

Частку з них перекинуть в Білорусь, де нібито в черговий раз розпочалось створення спільного російсько-білоруського ударного угрупування для наступу проти наших північних кордонів. Наразі противник ще не готовий до потужного наступу, але хто знає, що буде через півмісяця чи місяць.

На мою думку, мають дочекатися холодів, щоб легше пересуватись поліськими дорогами. Звісно, якщо вирішать атакувати.

Для Збройних Сил України завдання зберігається – користуватися наявними козирями та намагатися визволити якомога більше території, з одночасним знищенням чи захопленням в полон максимальної кількості російських кадрових військових. Паралельно облаштовуючи системи ППО.

Продовження російських бомбардувань неминуче відіб'ється на становищі на фронті, завдавши важких проблем забезпеченню ЗСУ. А це буде мати особливе значення у період холодів.

Читайте також:
Війна
Однією із найгарячіших точок Східного фронту є колишній заповідник на межі Донеччини, Харківщини та Луганщини. Тепер там чатує смерть.
31 березня, 15:42
Війна
Наразі тривають зіткнення вздовж залізничного полотна східніше Часового Яру.
25 березня, 09:30
Опінії
Будувати фортифікаційні споруди потрібно не тоді, коли вже все провалилось, а завчасно — щоб цього провалу не сталось.
16 березня, 19:45
Війна
Лиманський напрямок Східного фронту не менш насичений на події за сусідні Куп'янський та Бахмутський. Там ворог також зазнає чималих втрат.
14 березня, 08:27
Опінії
На Слобожанському відтинку українського Східного фронту без змін. Ворог суне, наші захисники дають гідну відсіч...
03 березня, 16:31
Війна
Протягом доби на фронті відбулося 70 бойових зіткнень. Окупаційні війська атакували українські позиції на кількох напрямках.
02 березня, 20:27